جمعه - 2018 مارس 23 - 7 رجب 1439 - 3 فروردين 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195221
تاریخ انتشار : 26 اسفند 1386 12:33
تعداد مشاهدات : 67

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

بررسي تطبيقي مبارزات سياسي ائمه عليهم السلام( امام علي عليه السلام ، امام حسن عليه السلام ، امام حسين عليه السلام)

اين تحقيق ، با بيان مطالبي كه شناخت ما را زندگاني سه امام علي عليه السلام و امام حسن عليه السلام و امام حسين عليه السلام افزايش مي دهد آغاز مي شود . آز آنجا كه عكس العمل هاي متفاوتي كه اين سه امام بزرگوار از خود نشان داده اند به دليل متعددي از جمله شرايط و زمانهاي مختلف و برخي از شبهات و پاسخ به برخي از سوالات ، انجام پذيرفته است ؛ مطلب ديگري كه به آن پرداخته شده تأثير مبارزات سياسي اين سه امام عليه السلام است. پس از بيان زندگي سياسي سه امام عليه السلام ، به بيان شرايط هر امام عليه السلام در عصر سه خليفه و زمان خلافتشان و بعد از آن مي پردازيم. نكته ي ديگري كه به فراخور بحث ، مطرح است . رفتار خليفه با امام عليه السلام و چگونگي پايمال كردن حق ايشان و همچنين بعد از ايشان با امام حسن عليه السلام و رسيدن خلافت و حكومت به معاويه كه بيشترين برخوردها در زمان حكومت معاويه انجام گرفته و دليل اين موضوع كه چرا ائمه عليه السلام مخصوصا امام حسن عليه السلام مجبور به ترك مركزيت خلافت و حكومت شده و به شهر ديگري هجرت مي كردند مانند امام حسين عليه السلام كه مجبور شد از مكه به عراق هجرت كرده و بعد از تحميل شرايط و به وجود آمدن شرايط براي هدف نهايي دوباره راهي عراق و كربلا شد.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه ... کریمه اهل بیت علیهم السلام....

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

بررسي تطبيقي مبارزات سياسي ائمه عليهم السلام( امام علي  عليه السلام    ، امام حسن  عليه السلام  ،  امام حسين  عليه السلام)

1386

حمیده قاسمی مزرعه خلفی

خانم بوترابی

شهربانو محلاتی

امام علي، امام حسن، امام حسين،مبارزه، سياست، ائمه، بررسي تطبيقي

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

اين تحقيق پيرامون مبارزات سياسي ائمه عليهم السلام ( امام علي ، امام حسن وامام حسين عليه السلام) به صورت تطبيقي مي باشد .

هدف از اين پژوهش اشنايي با روش ها و طرق مختلف برخورد اين سه امام بزرگوار در زمان ها و مقاطع مختلف ، زندگاني سياسي اين سه امام شناخت ويژگي هاي عصر آنها علل و اهداف اين سه امام از داشتن سياست كه به دو صورت علمي و عملي انجام گرفته است .آشنايي با مخالفان سياسي در هر زمان حكومت هر سه امام و چگونگي برخورد انها با مخالفان .در اين تحقيق در فصول ان درباره انواع تعاريف سياست مفهوم حكومت و زندگاني سياسي اين سه بزرگوار مورد بررسي قرار گرفته است و در اخر سعي شده مقاطع مشترك اين سه امام و تصميم گيري هايشان را مورد بررسي قرار داده است .

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :