يکشنبه - 2018 فوريه 25 - 10 جمادي الثاني 1439 - 6 اسفند 1396
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195162
تاریخ انتشار : 14 آبان 1395 8:45
تعداد مشاهدات : 124

مدرسه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها)

راهپیمایی13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

13 آبان، روزی است که بر تارک آن حوادث بزرگ و سرنوشت سازی از تاريخ ملت ايران به ثبت رسیده است، روزی که در زواياي مختلف آن نماد مقاومت و پايداری ایرانيان در برابر استکبار جهانی آشکار است.

13 آبان، روزی است که بر تارک آن حوادث بزرگ و سرنوشت سازی از تاريخ ملت ايران به ثبت رسیده است، روزی که در زواياي مختلف آن نماد مقاومت و پايداری ایرانيان در برابر استکبار جهانی آشکار است.
تبعيد امام خمینی (ره) به ترکيه در سال 42، کشتار دانش آموزان انقلابی در سال 57 و تسخير لانه جاسوسی آمريکا در سال 58، رخدادهای تاريخ سازی بودند که مهر بطلانی بر دخالت استکبار در مقدرات ميهن اسلامي مان زد.
  13
آبان از خاطره انگيزترين روزهای انقلاب شکوهمند اسلامی است. 13 آبان زاد روزانقلابی بزرگتر از انقلاب اول است که حضرت روح الله آن را انقلاب دوم ناميده است.
13
 آبان روز دانش آموز است، زیرا در چنين روزی دانش آموزان انقلابی توانستند گوهر دانش و آموزندگی را در آيينه حماسه و دلیری بتابانند و غبار خود باختگی را از سیمای مدرسه بزدايند. در اين روز، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به رژيم منفور پهلوی و دخالت های آمريکا در ايران به صحنه آمدند اما دژخيمان شاه آنان را آماج حملات وحشيانه خود قرار دادند و فرزندان انقلاب را به خاک و خون کشيدند.
در روز 13 آبان سال 58، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام لانه جاسوسی آمريکا و مرکز طراحی و سناريو پردازی برای براندازی نظام در تهران را تسخیر کردند. در این روز به يکباره به حيات سیاسی آمريکا و عملکرد سازمان سیا در ايران خاتمه داده شد و سفارت آمريکا در تهران، تعطیل شد.
این حادثه بزرگ آغاز تحول عميقی بود که در خاورميانه و در سطح جهان برای عریان ساختن ماهيت پنهان شده زمامداران آمريکا به وقوع پیوسته بود. 13 آبان در تاريخ انقلاب اسلامی ایران همواره روز تقابل حق و باطل بوده است و یکی آرمان های مهم انقلاب اسلامی به عنوان يک حرکت اصیل اسلامی، مقابله با استکبار جهانی بوده و عمق و اصالت این آرمان به اندازه اي است که هيچ گاه آمريکا نمی تواند اميد سازش و مصالحه از سوی حرکت انقلاب را داشته باشد.
 13
آبان سالروز تبعيد حضرت امام (ره) شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمريکا ايجاب می کند که دست ها و دلهايمان را قوی کنيم و در اين روز، مردم خدا جو و استکبار ستيز را همچنان به ميدان مبارزه با مظهر استکبار بخوانيم و رسالت دينی و ملی خود را به انجام برسانيم.

در راستای این وظیفه مهم انقلابی، طلاب، کادر و اساتید محترم و فهیم مدرسه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها) در روز پنجشنبه مورخ 95/8/13 در راهپیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی با حضور پرشور خود و شعار مرگ بر آمریکا انزجار خود را از شیطان بزرگ فریاد زدند.

پس از برگزاری راهپیمایی طلاب به دعوت موسس محترم حوزه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها) حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای سید حسن علوی در محل حوزه حضور پیدا کردند و ایشان در باب بصیرت افزایی و شناخت دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی سخنرانی فرمودند و در پایان یادبودی به طلاب معزز اهدا گردید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :