جمعه - 2018 اکتبر 19 - 9 صفر 1440 - 27 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 98414
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1395 16:33
تعداد بازدید : 278

برگزاری جشن بزرگ میلاد امیرالمومنین علی(علیه السلام) در مدرسه علمیه حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

برگزاری جشن بزرگ میلاد امیرالمومنین علی(علیه السلام) در مدرسه علمیه حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در روز چهارشنبه مورخ 1/2/95 به مناسبت میلاد با سعادت مولای متقین امام علی (علیه السلام) اقدام به برگزاری جشنی باشکوه نمود. در این جشن پس از مولودی خوانی و عرض ادب به ساحت مقدس امکام زمان (عج) از حجةالاسلام و المسلمین جناب آقای منصوری جهت سخنرانی دعوت به عمل آمد.

واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در روز چهارشنبه مورخ 1/2/95 به مناسبت میلاد با سعادت مولای متقین امام علی (علیه السلام) اقدام به برگزاری جشنی باشکوه نمود.

در این جشن پس از مولودی خوانی و عرض ادب به ساحت مقدس امکام زمان (عج) از حجةالاسلام و المسلمین جناب آقای منصوری جهت سخنرانی دعوت به عمل آمد.

آقای منصوری در این مراسم به وظایف ما شیعیان بالاخص طلاب نسبت به حضرت امیر(علیه السلام) پرداخت و گفت: اولین وظائف ما طلبه ها تجهیز علمی و عقلی  خود در دفاع از مقام ولایت حضرت امیر(علیه السلام)  می باشد و لزوم پرداختن به ادله وجوب و اثبات ولایت از ابزار آن است.

دومین وظیفه را چنین بیان کرد: علوم ما باید روز آمد و کار آمد باشد، یعنی براساس نیاز سنجی ما و تقاضایی که در جامعه است کار کنیم ، چنانچه حضرت آقا (حفظه الله) فرمود حوزه باید 30 سال جلوتر از جامعه باشد.

آقای منصوری سومین وظیفه را احیای نهج البلاغه و معارف آن دانست ، حفظ خطبه های آن و مطالعه ی شرح آن از ملزمات کار طلاب در رابطه  با این کتاب گرانقدر باید باشد.چهرمین وظیفه را گفتمان وحدت و جذب مسلمانان به محبت اهل بیت برشمرد و گفت: جبهه سازی  با سایر مذاهب بر علیه سیره ی اهل بیت (علیهم السلام ) است.

آقای منصوری سپس سیره ی اقتصادی را در پنجمین وظیفه ی طلاب برشمرد و بیان کرد: تجمل را از زندگی به معنای واقعی کنار بگذاریم ، ما گرفتار برج هستیم تا خرج زندگی و خطبه ی همام 105 ویژگی متقین را بخوانیم و به کار بندیم .

در نهایت ایشان سیره ی عبادت علوی را به عنوان ششمین رکن وظیفه ی طلاب تشریح کرد و گفت: نباید ویترین عبادات ما خوش رنگ باشد و اما پشت آن ...

و طلبه ای که نماز شب نخواند طلبه نیست چنانچه امیر در حکمت 150 بیان داشته که امید به بهشت خدا نداشته باش بدون عمل .

در پایان واحد فرهنگی با اهدای هدیه ای نسبت به بزرگداشت روز مرد و پدر از ایشان و همچنین حاج آقای صمد نساجی( پدر شهیدنساجی ) ارادت خاضعانه خود را نسبت به پدر و مادر های شهدا ابراز نمود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :