شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 96101
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1394 11:23
تعداد بازدید : 1021

همزمان با ایام الله دهه فجر، نشست آسیب شناسی کرسی های آزاداندیشی در استان تهران برگزار شد.

نشست آسیب شناسی کرسی های آزاداندیشی

با همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران استان تهران و همزمان با ایام الله دهه فجر، نشست آسیب شناسی کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه خواهران استان تهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین حصاری معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران و کارشناسان آن مرکز برگزار شد.

همزمان با ایام الله دهه فجر، نشست آسیب شناسی کرسی های آزاداندیشی در استان تهران برگزار شد.

با همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران استان تهران و همزمان با ایام الله دهه فجر، نشست آسیب شناسی کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه خواهران استان تهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین حصاری معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران و کارشناسان آن مرکز برگزار شد. در این نشست که مدیران و معاونان پژوهش حوزه های علمیه از سراسر استان تهران شرکت کردند، حجت الاسلام حصاری با ذکر تشریح ضرورت های برگزاری کرسی آزاداندیشی در عصر حاضر این امر را از مطالبات مقام معظم رهبری و رسالت های مهم حوزه های علمیه دانست. وی اظهار کرد با وجود هجمه های دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی، خروج از فضای ایزوله و پرداختن آزادانه به مباحث مطرح و گفتمان انقلاب اسلامی امری ضروری است.

معاون پژوهش مرکز مدیریت با تشریح تفاوت های دوران گذشته با عصر حاضر گفت جوان دیروز با بیان قانع می گردید لکن در زمان فعلی با تغییر شرائط و اقتضائات جوان علاوه بر بیان نیازمند تبیین است و این وظیفه برعهده علما و فرهیختگان حوزوی است و باید علاوه بر در نظرداشتن پیچیدگی اطلاعات در این زمان طلاب را نیرومند کرد.

در ادامه این نشست، افشار مدیر کل پژوهش های تحصیلی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران پاسخ سوالات و ابهامات مطرح در زمینه کرسی های آزاداندیشی را پاسخ گفت. وی بیان کرد هرچند هدف مطلوب برگزاری این کرسی ها تولید علم و نظریه پردازی است لکن این هدف برای طلاب سطوح بالاتر مطرح است و در سطوح پایین تر انتظار می رود طلبه آزادانه به بیان نظرات خود بپردازد و دغدغه های فکری خود را بدون خودسانسوری مطرح نماید و از طریق گفتمان علمی مسائل را حل نماید و پاسخ مناسب دریافت کند. همچنین وی با تشریح مدل های برگزاری کرسی آزاداندیشی در حوزه های علمیه اظهار داشت عنایت به این قالب ها و مدل ها علاوه بر تامین هدف های یادشده موجب صرفه جویی در هزینه ها نیز خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :