شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 95888
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1394 10:39
تعداد بازدید : 542

برگزاري نشست فرهنگي در مدرسه علميه امام خميني(ره) رباط كريم

برگزاري نشست فرهنگي در مدرسه علميه امام خميني(ره) رباط كريم


نشست فرهنگي با موضوع نقش زنان در اقتصاد خانواده با سخنراني سركار خانم ارزانش با حضور كليه طلاب و كادر مدرسه برگزار گرديد.

در اين نشست سخنران ضمن بيان توضيحاتي پيرامون اقتصاد مقاومتي و تأكيد مقام معظم رهبري(مد ظله العالي( در اين باره  عنوان داشتند: زنان به عنوان يكي از عناصر اصلي  خانواده نقشي بسيار در اقتصاد و فرهنگ سازي در خانه ايفا مي كنند يك خانم  خانه دار علاوه بر اينكه مي تواند كمك به اقتصاد  خانواده كند عامل پيشرفت اقتصادي جامعه هم هست.

اگر در زندگي سيره اهل بيت را بررسي كنيم خواهيم ديد كه حضرت صديقه طاهره(سلام الله عليها) علاوه براينكه در منزل كار مي كردند مايه آرامش فرزنداننن و همسر خود نيز بودند پس يك بانوي مسلمان علاوه برايفاي نقش مادري و همسري وظايفي هم در برابر اقتصاد خانواده به عهده دارد كه از آن جمله مي توان به مواردي چون تربيت و پرورش منابع انساني در كشور ، مديريت بودجه خانواده با جايگزيني مناسب و كم كردن هزينه هاي زائد، كمك به اقتصاد جامعه با قناعت و مصرف به قدر كفايت، فرهنگ سازي و تقويت فرهنگ ساده زيستي، اصلاح الگوي مصرف و استفاده از كالاي ايراني جهت ايجاد اشتغال و خود كفايي و خود باوري و توانمند سازي جامعه و ... اشاره نمود.

پس زن عنصر اصلي در تقويت  اقتصاد خانه و جامعه است و مي تواند علاوه بر اينكه سرمايه هاي معنوي و عاطفي و اجتماعي را بالا مي برد روحيه كمك به ديگران و انفاق، قناعت، پرهيز از اسراف را در خانه تقويت نموده و فرزندان را آموزش دهد كه علاوه بر توكل به خداوند قدرت بخشيدن و انفاق را نيز داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :