شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 95843
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1394 12:56
تعداد بازدید : 439

برگزاری نشست اخلاقی

نشست اخلاقی، با حضور نماینده ولی فقیه ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای گواهی، مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)برگزار گردید.

حیات انسان هم به علم است، اگر عالم نباشد انسان ارزش ندارید،علم گاهی اوقات حجاب است و بنابر فرموده امام خمینی(ره) که در چهل حدیث فرمودند : یکی از چیزهایی که در علم وجود دارد حجاب است، اگر در علم خودسازی نباشد آن علم موجب حجاب و بدبختی انسان می شود .لذا بودند افرادی که علم داشتند اما به خاطر نداشتن عمل دچار جهل شدند. حیات علم به عالم است و حیات عالم به عمل کردن است، کسی که چهل روز کار را برای خدا کند خدا تمام مجاری حکمت را برایش باز می کند، حیات عمل به نیت است ، این که برخی از کارهای ما برکت ندارد به خاطر نیت برای غیر خداست، حیات نیت به اخلاص است که اگر خلوص باشد خداوند مشکل ها را حل می کن

بسمه تعالی

به گزارش واحد فرهنگی:   به مناسبت ایام فاطمیه نشست اخلاقی با حضور نماینده ولی فقیه ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای گواهی، در مورخه (10/12/94) در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)برگزار گردید.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای گواهی پیرامون ( قال رسول الله(ص) می فرمایند: حیات الارض بالانسان و حیات الانسان بالعلم و حیات العلم بالعالم و حیت العالم بالعمل و حیات العمل بانیت و حیات النیت بالاخلاص؛ انسان موجود ارزشمندی است و حیات زمین به انسان است، خداوند به انسان خطاب کرد : که همه موجودات را خلق کردم برای تو و تو را برای خودم خلق کردم.

حیات انسان هم به علم است، اگر عالم نباشد انسان ارزش ندارید،علم گاهی اوقات حجاب است و بنابر فرموده امام خمینی(ره) که در چهل حدیث فرمودند : یکی از چیزهایی که در علم وجود دارد حجاب است، اگر در علم خودسازی نباشد آن علم موجب حجاب و بدبختی انسان می شود .لذا بودند افرادی که علم داشتند اما به خاطر نداشتن عمل دچار جهل شدند.

حیات علم به عالم است و حیات عالم به عمل کردن است، کسی که چهل روز کار را برای خدا کند خدا تمام مجاری حکمت را برایش باز می کند، حیات عمل به نیت است ، این که برخی از کارهای ما برکت ندارد به خاطر نیت برای غیر خداست، حیات نیت به اخلاص است که اگر خلوص باشد خداوند مشکل ها را حل می کند و ......) سخنانی را ایراد فرمودند.

در پایان نشست اخلاقی،با عزاداری و سوگواری به اتمام رسید.

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :