شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 95796
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1394 12:21
تعداد بازدید : 330

برگزاري جلسه اخلاق در مدرسه علميه امام خميني(ره) رباط كريم

جلسه اخلاق با عنوان حسن خلق با حضور طلاب و كادر مدرسه برگزار گرديد.
جلسه اخلاق باعنوان حسن خلق باحضور طلاب و كادر مدرسه برگزار گرديد.
در اين جلسه خانم قنبري از مبلغين و فارغ التحصيلان مدرسه به ايراد سخنراني پرداختند ايشان عنوان داشتند: دين اسلام در ظواهر خلاصه نشده است اگر به آن اكتفا كنيم مرتكب فعل قبيح شده ايم اهل نجات كسي است كه ظاهر و باطن و قول و فعلش يكي باشد اگر اعمال خوب مانند نيكي كردن، محبت، مهرباني و ... نباشد گذشت هم وجود نخواهد داشت.
ما بايد در زندگي حد داشته باشيم اگر رياضت هم مي كشيم حواسمان باشد كه اعمال خود را ازسرمعرفت انجام دهيم نه ازسرعادت  زيراهدف از انجام كارخوب رسيدن به معرفت است كه در نهايت موجب رسيدن به صفات عاليه مي شود. اگر ما دركارها حد و ترازو داشته باشيم و با معرفت عمل كنيم به مقام قرب الهي خواهيم رسيد.

بايد به آنچه باور داريم عمل كنيم و اهم و مهم را از هم تميز دهيم تا به مقام خاصان برسيم و هدايت خاصه نصيبمان گردد.
انسان بايد حسن خلق داشته باشدچراكه حسن خلق آثار و بركاتي بس عظيم دارد. بايد بدانيم گناه، گناه است و كوچك و بزرگ ندارد.هركس گناه را كوچك بشمارد لطايف روحي اش از بين مي رود و وقتي لطايف از بين برود فعل و قول يكي نخواهد بود پس در رفتار با ديگران توجه داشته باشيم كه از دايره حسن خلق خارج نشويم چرا كه عامل تزلزل بسياري از افراد در دين همين عدم خلق نيكو در برخورد با ديگران است كه منجربه سختي قلب و ارتكاب بيشتر خطا مي شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :