جمعه - 2019 ژانوِيه 18 - 12 جمادي الاول 1440 - 28 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 94102
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394 11:27
تعداد بازدید : 287

افتتاحیه نیمسال دوم در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) رباط کریم

به همت معاون آموزش مدرسه ، مراسم افتتاحیه نیم سال دوم تحصیلی درمدرسه علمیه امام خمینی (ره) با حضورکلیه طلاب برگزار شد .
به همت معاون آموزش مدرسه ، مراسم افتتاحیه نیم سال دوم تحصیلی درمدرسه علمیه امام خمینی (ره) با حضورکلیه طلاب  برگزار شد .
دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین جعفر نژاد ازاساتید حوزه به ایراد سخنرانی پیرامون موضوع برنامه ریزی درسی و مطالعاتی ومباحثه کردن مطالبی را عنوان نمودند.
ایشان در صحبت های خودفرمودند:اگر خدا بخواهد شخصی را نورچشم خود قرار دهد اورا در مسیرتعلیم وتعلم قرارمی دهد. در مسیرطلبگی قرارگرفتن ، سعادتی بس عظیم برای شخص می باشد . علم درحوزه ها علم الهی می باشد ، قدرجایگاه طلبگی را بدانیم و در این جایگاه دیانت ، ازمعنویت غافل نشویم . بدانیم درس خواندن صحیح وظیفه یک طلبه است ، برای ادای این وظیفه درمرحله اول باید برنامه ریزی داشته باشیم ، هدف دربرنامه ریزی صرفا گذراندن وقت نباشد ، برنامه و مطالعه باید غذلی روح باشد ، هضم کردنی باشد.همراه با تأمل و دقت باشد.یکی ازاساسی ترین آفت های برنامه ریزی عدم تمرکزدرافراد است چه تمرکزدرونی که درآن فکر شخص بیراراست چه تمرکز بیرونی که نامساعد بودن محیط یکی از مصادیق آن به شمارمی رود.
ایشان در ادامه افزودند : برای داشتن یک برنامه مطلوب باید این آفات را زدود و زمینه مساعد را فراهم ساخت تا بتوانیم آنچه می آموزیم با برنامه ای صحیح مرورکنیم ودرصورت لزوم از آموخته های خود بهره ببریم .در این راستا باید مباحثه کردن را جدی بگیریم ، مباحثه به معنای مشارکت است و نتیجه اش اثر پذیری می باشد . برای مباحثه نیز شرایطی لازم است که به صورت مختصر می توان به 1- دوری از بحث و جدل متفرقه 2- پیش مطالعه قبل از مباحثه 3- عدم ورود به حاشیه 4- منظم بودن 5- مناسب بودن مکان و زمان مباحثه  اشاره نمود.
همه این عوامل کمک می کند آموخته ها در ذهن تثبیت شود . پس علاوه بر آموختن درس تثبیت آن با مباحثه در ذهن بسیار لازم و ضروری می باشد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :