جمعه - 2019 ژانوِيه 18 - 12 جمادي الاول 1440 - 28 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 93892
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394 10:13
تعداد بازدید : 564

همایش طلیعه حضور

همایش طلیعه حضور برای طلاب ورودی سال تحصیلی 95-94 توسط مرزمدیریت

برگزاری همایش طلیعه حضور، زن ومرد نسبت مکمل باهم دارند،مودت ورحمت از نعمت های عظیم الهی است ،خداوند همه انسانها رابرابر آفرید ،نگاه به عالم دینی عبادت است ،در کنار درس خواندن و تهذیب و مسائل خانوادگی به بصیرت سیاسی بر افزایید و.....

 بسمه تعالی

برگزاری همایش طلیعه حضور

همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی سال تحصیلی 95-94 در مورخه 6/11/94 در مصلی امام خمینی(ره) با حضور 30نفر از طلاب مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع)برگزار شد.

به گزارش واحد فرهنگی:

   همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی سال تحصیلی 95-94 در مورخه 6/11/94 در مصلی امام خمینی(ره) با حضور 30نفر از طلاب مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع)برگزار شد.

در این همایش آیت الله رشاد(مدظله العالی)پیرامون(زن ومرد نسبت مکمل باهم دارند ،هر دو با هم ثمر بخش هستند . وثمره آن تربیت انسان کامل است .هر کدام از زن ومرد در تربیت انسان کامل نقش جداگانه ای دارند .بر اساس رفتار وحیانی و آیات الهی ، زن مربی و مرد مدیر است . زن رهبر پرور ، مرد رهبراست .این حقیقت در زندگی انبیاء الهی جران دارد .مودت  ورحمت از نعمت های عظیم الهی است . که میان زن و مرد برقرار می شود .زن یکی از آیات الهی است .در تاریخ انبیاء هم که مراجعه می شود که آنها هم بر همین مبنا زدگی کرده اند ، که مرد و زن مکمل هستند .آدم بی حوا ابتر بود . هاجر در کنار ابراهیم ، موسی در کنار مادرش و...تا دامنی آفریده باشد ،تا مستعد پرورش شود .مریم در کنار حضرت عیسی ...ولی در کنار عیسی باید مادری باشد تا عیسی پرورش یابد . در کنار محمد (ص) باید خدیجه ای باشد .که ایشان اول مهاجر واول ایمان آورنده بودند .

کمیت در حوزه مهم نیست بلکه باید کیفیت معیار باشد . درس خواندن نباید سبب شود معیار های خود را برای ازدواج تغییر دهید

زنان باید نقش خلقتی که مطایق با تکوین و تشریع الهی است را در یاد داشته باشند که آنها رهبر پرورند زنان باید همزمان 313 نفر فرماندهان امام زمان (عج) را تربیت کنند تا شرایط ظهور فراهم شوند .فلسفه حوزه علمیه خواهران این است که به خلقت زن اهمیت بدهندو....)سخنانی را ایرد فرمودند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای قمی پیرامون (خداوند همه انسانها رابرابر آفرید . هیچ عربی بر عجمی ،یا مرد بر زنی برتری نیافت . عامل برتری انسانی بر انسانی دیگر: 1- علم وآگاهی 2- خو دسازی 3- تلاش برای جامعه سازی

در آموزه های دینی ما آمده است که : نگاه به عالم دینی عبادت است . فقط دست پدر و مادر وسادات وعالم را می توانیم ببوسیم در غیر این صورت دور از کرامت انسانی است .قلم علما از خون شهید برتر است . قرآن در دو مورد انسان را تشبیه به حیوان می کند :  1-کمثل الحمار یحمل الاسفار........ مثل دراز گوش است که بارش کتاب است .یا مانند ( کمثل الکلب)او را رها کنی پارس می کند بگیری پارس می کند . این دو عالم بی عمل هستند که پست ترین انسانها هستند .علما می فرمایند : طلاب باید تهذیب نفس داشته باشند اول خودشان را بسازند و بعد دیگران را بسازند . مومن وقتی به قدرت می رسد و مسولیت پیدا می کنند خودشان هم بیشتر مقید می شوند .

تربیت 4 بعد دارد : 1- بعد جسمانی  2- بعد عاطفی 3- بعد عقلانی 4- بعد تربیت معنوی و ارزشهای والای دینی وانسانی

تذکر به طلاب : 1-خوب درس بخوانید 2- به مسائل خانوادگی توجه و ارج نهید 3- خودتان را برای حضور در عرصه های مختلف آماده کنید.4-
،شرایط را خوب درک کنید و....)سخنانی را ایراد فرمودند.

 

                                  

                                        

                            

        

 

 

 

 

        

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :