جمعه - 2019 ژانوِيه 18 - 12 جمادي الاول 1440 - 28 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 93688
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394 14:11
تعداد بازدید : 713

نشست بصیرت سیاسی با عنوان انتخابات در کلام رهبری در مدرسه علمیه حضرت فاطمه سلام الله علیها

روز یکشنبه مورخ 4/11/94 به همت واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه س نشست بصیرتی سیاسی با عنوان انتخابات در کلام رهبری در مدرسه علمیه حضرت فاطمه سلام الله علیها برگزار گردید.

روز یکشنبه مورخ 4/11/94  به همت واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه س نشست بصیرتی سیاسی با عنوان انتخابات در کلام رهبری در مدرسه علمیه حضرت فاطمه سلام الله علیها برگزار گردید.

سرکار خانم محمود زاده استاد حوزه در این نشست بیان داشت:از مهمترین شاخصه های بصیرت، اطلاع و آگاهی از مسائل روز جامعه و آگاهی از مسائل عمده در سطح جهان و تحلیل صحیح و مناسب آن می باشد.

وی افزود: شاخصه هوش و فهم سیاسی از فاکتورهای مهم و اساسی در این زمینه است تا انسان دچار اشتباه و انحراف نگردد.

ایشان خاطر نشان کرد: در خط ولایت بودن و زاویه نداشتن با موضع گیری های رهبری ضامن امنیت و صیانت فکری از گمراهی و اشتباحات محاسباتی می شود.

محمود زاده از قول مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم گفت: "همه در انتخابات شرکت کنند؛ حتی کسانی که نظام را قبول ندارند برای حفظ اعتبار کشور شرکت کنند. ممکن است کسی بنده را قبول نداشته باشد، اما شرکت کند. انتخابات مال رهبری نیست، برای ایران اسلامی است؛ برای این است که ماندگاری کشور تأمین بشود و کشور در حصار امنیت کامل باقی بماند.

شما وقتی امروز با انقلاب و امام بیعت می کنید، انگار با پیغمبر بیعت کرده اید. وقتی شما تلاش کردید برای ماندگاری انقلاب، انگار با پیغمبر بیعت کرده اید. آن وقت طبق آیه ی قرآن، خدا به بیعت کنندگان با پیامبر آرامش خواهد داد. امروز براساس این سکینه و آرامش، انسان می تواند یقین بکند که ملت ایران بر آمریکا و دسیسه های آمریکا قطعاً پیروز خواهد شد".

ایشان در ادامه بیان کرد: باید در انتخابات سعی مادر این باشد که درست انتخاب کنیم و اگر افرادی لیستی را تائید می کنند افراد متدین ،مومن و انقلابی و در خط امام بودند به آن لیست اعتماد کنیم و رای بدهیم و اگر افرادی بودند که به استقلال و دین و انقلاب اهمیتی نمی دهند و یا دلشان به حرف آمریکا و غیر آمریکا ست ،به آنها اعتماد نکنیم.

وی در انتها به شبهات مطرح شده در مورد ولایت فقیه و بحث شورای رهبری بر طبق اصل 107 قانون اساسی  اشاره کرد و گفت: در این اصل بحث رهبری مطرح است نه شورای رهبری که طرح این مباحث سنخیتی با قانون اساسی ندارد.

در خاطمه ایشان به سوالات طلاب در زمینه انتخابات و بصیرت انتخاباتی پاسخ داد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :