جمعه - 2020 ژولاي 10 - 20 ذيقعده 1441 - 20 تير 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 84760
تاریخ انتشار : 15 مهر 1394 13:1
تعداد بازدید : 622

برگزاري دومين جلسه گفتماني سلسله مباحث شيعه شناسي

حجت الاسلام دزفولي شرط اساسي در هر عملي را نيت دانست و گفت: ما در عالم، مخلوق و نسبت به امام عصر عليه السلام مأموميم و بايد رضايت امام را جلب نماييم.
دومين جلسه شيعه شناسي با حضورحجت الاسلام دزفولي برگزار شد.

 حجت الاسلام دزفولي شرط اساسي در هر عملي را نيت دانست و گفت: ما در عالم، مخلوق و نسبت به امام عصر عليه السلام مأموميم و بايد رضايت امام را جلب نماييم.

وي با اشاره به لزوم عزاداري براي محرم گفت: مرحوم مرعشي بطور ناشناخته گِل به سر ماليده و براي سيد الشهدا گريه مي کردند و در آشپزخانه هيأت عزاداري کار مي کرد و تنها راه تشرف به محضر امام زمان را همين مي دانستند.

 استاددزفولي با مطرح کردن 8 موضوع که عبارت بود از: فضائل سيد الشهدا ومناقب آن امام ، سيره عاشورا ، ويژگي اصحاب، جايگاه سيد الشهداء در قرآن، رابطه سيد الشهدا (ع) با امام عصر ، وظيفه ما نسبت به سيد الشهداء، مسائل مرتبط با عاشورا و شبهات بوجود آمده توسط روشنفکران و وهابيت در مورد عاشورا  عناوين مورد بحث در کلاس را برشمرد.

وي در ادامه به معرفي منابع مطالعاتي در مورد موضوعات پرداخت و گفت: از جمله منابع مورد اطمينان که مي توان در واقعه عاشورا و بعد از آن مراجعه کرد شامل: کتاب کامل الزيارات، مقتل علامه مجلسي، مقتل معصومين و از نرم افزارها مي توان به موسوعه امام حسين و دانشنامه امام حسين اشاره کرد.

دزفولي با تأکيد به آنچه بين مشهورات است تاريخ اسلام نيست، گفت: تاريخ مسلمان ها با نسيان و فشار حکومت و غرض ورزي نوشته شده است اما تاريخ حقيقي را  خود حضرت صاحب الزمان با ظهور خود بيان خواهند کرد.

 ايشان در ادامه با توجه به نکات جامعه شناختي در زمان پيامبر (ص) از جمله: ضعف ايمان و نفاق مسلمين، عدم اخلاص در کارها، عدم اطاعت پذيري، عدم توکل بر خداوند، عادات جاهلي مرسوم  گفت: اينکه انسان ها به برخي دستورات عمل نکنند آنچنان ضرري ندارد اما اگر اين مخالفت ها  بصورت يک تشکل مثل (منافقين) در بيايد به دين ضربه مي زند.

وي در پايان به کارشکني ها و عداوت منافقان و مشرکان با پيامبر(ص) و امام علي (ع) سخن خود را به پايان رساند.

گفتني است اين جلسه 15 مهرماه جاري در مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر برگزار شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :