سه شنبه - 2020 سپتامبر 29 - 12 صفر 1442 - 8 مهر 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 78772
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 11:3
تعداد بازدید : 2189

برگزاری کرسی آزاداندیشی در راستای مقابله با افکار انحرافی

در راستای مقابله با افکار انحرافی کرسی آزاداندیشی با موضوع « مبانی فکری وهابیت در زمینه ارتباط با مردگان» در روز چهارشنبه تاریخ 93/11/8 در مدیریت حوزه علمیه خواهران تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پاسخگویی شبهات در راستای مقابله با افکار انحرافی کرسی آزاداندیشی با موضوع « مبانی فکری وهابیت در زمینه ارتباط با مردگان» در روز چهارشنبه تاریخ 93/11/8 در حوزه علمیه خواهران تهران برگزار شد.

سخنران مدعو دکتر اسد علیزاده و سخنران منتقد دکتر رضاپور و دبیر نشست حجت الاسلام و المسلمین رضایی بوده است.

حجت الاسلام رضایی در ابتدای نشست به روش قرآن در برخورد با مخالفان فکری و عقیدتی اشاره نموده و تاکید کرد در مبارزه با افکار مخالفان بهترین روش تبیین عقاید شیعه، گفتگو و جدال احسن، عدم توهین به مقدسات مخالفان و نقد منصفانه و عالمانه می باشد.

دکتر علیزاده با اشاره به مبانی وهابیت به مسئله حسگرایی آنها پرداخته و با اشاره به منابع آنها، وهابیت را با تفکر حس گرایی و ظاهر گرایی تعریف نموده و در ادامه به مسئله توسل و حیات برزخی و گریه بر اموات اشاره نموده و نقدهایی از طرف دکتر رضاپور مطرح و پاسخ آن داده شد.

در ادامه جلسه مبانی فکری وهابیت از جمله حس گرایی و ظاهر گرایی درباره خدا مانند اعتقاد به جسمانیت و شباهت ظاهری خدا به انسان و همچنین مسئله توسل در تفکر وهابیت با تکیه بر صحیح مسلم و بخاری و سیره صحابه مورد نقد قرار گرفت.

جمود فکری وهابیون سبب شده گریه بر امواتی که در منابع خودشان وجود دارد را نفی کنند.
در خاتمه سوالات خواهران طلبه مطرح و پاسخ داده شد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :