چهارشنبه - 2020 سپتامبر 30 - 13 صفر 1442 - 9 مهر 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 78770
تاریخ انتشار : 24 تیر 1394 10:42
تعداد بازدید : 1209

هزاران پایان ‏نامه در انبار ها خاک می‏خورد

مدیر حوزه‏ های علمیه خواهران استان تهران گفت: متاسفانه هزاران پایان‏ نامه کاربردی طلاب خواهر تهرانی در انبار حوزه‏ های علمیه در حال خاک خوردن است.

حجت ‏الاسلام سیدمحمدرضا آقامیری در بازدید از مدرسه علمیه "حضرت معصومه(س)" شهرستان دماوند اظهار داشت: در دنیای امروز حجم گسترده‏ای از انواع مختلف اطلاعات در کمتر از یک ثانیه بین مخاطبان متعدد جابه ‏جا می‏شود.

وی ادامه داد: در سرعت انتقال اطلاعات همین بس که بگوییم که صدها هزار کتاب در یک ثانیه در فضای مجازی قابل انتقال است و در چنین جریان سریع جابجایی اطلاعات، وظیفه ما تمییز دادن اطلاعات مفید از مضر در دامنه‏ های اینترنتی است.

به گفته مدیر حوزه ‏های علمیه خواهران استان تهران، در زمینه اطلاعات، پرداختن به دو رویکرد مهم حائز اهمیت است؛ رویکرد نخست، تولید اطلاعات مفید برای مقابله با اطلاعات مضر است و یکی از راه‏های اشاعه این‏گونه داده‏ها، پرداختن به پایان‏ نامه‏ های طلاب است.

آقامیری اضافه کرد: یک طلبه حاصل چهار تا پنج سال از عمر خود در حوزه‏های علمیه و در راه کسب علم و دانش خود را در قالب پایان‏ نامه ه‏ای کلی جمع ‏آوری و ارائه می‏کند.

مدیر حوزه ‏های علمیه خواهران استان تهران افزود: متاسفانه هزاران پایان‏ نامه‏ طلاب در زیرزمین حوزه‏ های علمیه خواهران که قدمت چندانی ندارند، در حال خاک خوردن است.

وی ادامه داد: در مراکز دانشگاهی چنین منابع علمی مهمی تحت عنوان پایان ‏نامه در تارنماهای اینترنتی در معرض دید عموم قرار می‏گیرد و از این پایان‏ نامه ‏ها که حاصل سال‏ها تلاش طلاب است حتی می‏توان در زمینه‏ های اقتصادی نیز بهره ‏برداری کرد.

مدیر حوزه ‏های علمیه خواهران استان تهران افزود: امیدواریم از این منابع غنی اطلاعاتی استفاده بیشتری صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :