چهارشنبه - 2020 سپتامبر 30 - 13 صفر 1442 - 9 مهر 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 78691
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 12:19
تعداد بازدید : 957

آزاده موذن، طلبه مدرسه خدیجه ام المومنین(س)، مدال برنز نمایشگاه بین المللی اختراعات شهر لندن انگلستان را کسب نمود

آزاده موذن جامی، طلبه 18 ساله پایه چهارم مدرسه علمیه خدیجه ام المومنین(س) تهران، مدال برنز نمایشگاه بین المللی اختراعات شهر لندن انگلستان را کسب نمود

وی گفت: در تابستان سال 88 طرحی تحت عنوان ویلچر تجهیز شده شارژی داشتم که آن را در دفتر ثبت اختراعات به ثبت رساندم و پس از آن در اواخر مهر ماه سال 88 به صورت غیر حضوری در نمایشگاه بین المللی اختراعات شهر لندن انگلستان شرکت کردم که در این نمایشگاه موفق به کسب مدال برنز شدم.

موذن جامی در مورد اختراع خود ابراز داشت: این ویلچر برای معلولین و جانبازان قابل استفاده است و تفاوت آن با دیگر ویلچر ها این است که در صندلی آن ویبره و ماساژور تعبیه شده که مجهز به المنت حرارتی می باشد و فایده آن جلوگیری از خونمردگی و روال نامتناسب جریان خود در کمر و کشاله ها می گردد.

وی افزود: معمولا کسانی که به طور مستمر بر روی ویلچر می نشینند پس از چندی به علت نداشتن تحرک کافی در کمر و کشاله های آنها به خونمردگی و جریان خون قسمت کمر و کشاله آنها بصورت روال غیر طبیعی می شود که پس از آن باید این مشکل را با فیزیو تراپی حل نمایند و با طراحی سیستم ویبره و ماساژور در صندلی این ویلچر، مانع از بروز چنین مشکلاتی در بدن معلولان و جانبازان می شود.

موذن جامی اظهار کرد: دیگر ویژگی این ویلچر، تعبیه شدن محفظه و کاور طلقی در آن است و معلولانی که در فضای آزاد مواجه با بارندگی شوند برای جلوگیری از ریزش بر روی آنها، می توانند از آن استفاده کنند و همچنین تعبیه شدن چراغ و شبرنگ در داخل چرخ های این ویلچر برای رفت و آمد بی خطر در شب است.

موذن جامی در باره چگونگی کاربری این طرح در ویلچر تصریح کرد: این سیستم قابلیت کاربری با سیستم خورشیدی، الکترونیکی و همچنین مکانیکی را دارد.

وی در مورد چگونگی پدید آمدن یک اختراع وایده در ذهن ابراز داشت: ابتکار و نوآوری هنگامی به ذهن انسان می رسد که یا مشکلی او را بیازارد و وی در پی رفع آن باشد و یا اینکه آرزویی در زهن خود داشته باشد و برای تحقق آن تفکر و تلاش کند.

موذن جامی هدف و انگیزه خود را کمک کردن به زندگی راحت معلولان عنوان کرد و گفت: اختراع و نوآوری اگر در جهت کمک کردن به خلق و راحتی آنها باشد کار خیری محسوب می شود و در قرآن به سبقت گرفتن در کار خیر سفارش شده است.

وی افزود: این اختراع به نام دو نفر در دفتر ثبت اختراعات به ثبت رسیده است که نفر دوم، بیتا پری نژاد، کوچک ترین مخترع کشور، و مشغول تحصیل در سال چهارم ابتدایی است که همزمان با من این طرح را پیگیری می کرد و پس از اطلاع از این مطلب تصمیم به همکاری در این زمینه با هم گرفتیم و به لطف الهی توانستیم این اختراع را ثبت و مدال برنز مسابقات لندن را کسب کنیم.

وی علت ورود و تحصیل خود را در حوزه علمیه را علاقه شدید به مباحث دینی و اعتقادی در دوران راهنمایی و پیشنهاد والده اش عنوان کرد.

موذن جامی فضای حوزه را فضایی استثنایی خواند و گفت: محیط و فضای حوزه علمیه فوق العاده است و رابطه اساتید و طلاب با یکدیگر مثال زدنی است که در محیط آموزشی دیگری نمی توان این فضای صمیمی و معنوی را جستجو کرد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر مشغول تحصیلات حوزوی همراه تحصیل دروس دبیرستان هستم.

موذن جامی در توصیه به حوزویان و دیگر جوانان جامعه گفت: آنچه که سر منشاء موفقیت و پیروزی در انسان ها می شود، خودباوری است و کسانی به سوی فرهنگ فاسد غرب و بیگانه سوق پیدا می کنند که خود و توانایی های خود را باور نکرده اند و همچنین کسب معنویت که در فعالیت مفید فکری انسان تاثیر بسیار مثبتی دارد و یکی از مباحثی که به انسان معنویت زیادی القاء می کند، تلاوت قرآن و انس با این کتاب بزرگ آسمانی است.

وی در پایان ابراز داشت: اول افتخار می کنم که یک طلبه هستم و بعد از آن به مخترع بودنم مفتخرم و امیدوارم که امام زمان(عج) از من راضی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :