پنج شنبه - 2020 ژوئن 04 - 13 شوال 1441 - 15 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 78062
تاریخ انتشار : 15 تیر 1394 12:14
تعداد بازدید : 536

تکذیب منع استفاده از گوشی های هوشمند برای طلاب

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران منع استفاده از گوشی های هوشمند برای طلاب خواهر در حوزه های عملیه تهران را تکذیب کرد.

حجت الاسلام محمدرضا آقامیری در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد ابلاغیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور برای ممنوعیت طلاب در استفاده از گوشی های هوشمند اظهار داشت: این ابلاغیه تاکنون در تهران به ما ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه بخشنامه ای در این باره دریافت نکرده ایم، تاکید کرد: این موضوع نقض حریم شخصی افراد محسوب می شود و نمی توان طلاب را از استفاده از ابزارهای ارتباطی که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود، منع کرد.

آقامیری با تاکید براینکه از لحاظ قانونی نیز باید مشخص شود که این ممنوعیت خلاف قوانین کلی کشور نباشد، افزود: این موضوع در حوزه های علمیه خواهران استان تهران، تکذیب می شود.

به گزارش مهر، روز گذشته اخباری منتشر شد، مبنی بر اینکه دفتر مدیریت و برنامه ریزی مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور طی نامه ای به حوزه های علمیه، آئین نامه ساماندهی نحوه استفاده از ابزارهای ارتباطی و مجازی در واحدهای آموزشی و خوابگاهی سراسر کشور را ابلاغ کرده است.

در بخشی از این آیین نامه که توسط شورای معاونین حوزه های علمیه سراسر کشور تدوین شده و به امضای آیت الله حسینی بوشهری رسیده، آشنایی طلاب با آسیب های فضای مجازی به عنوان هدف تدوین و ابلاع این آئین نامه عنوان شده است.

در ماده پنج این آئین نامه آمده است: « طلاب واحدهای آموزشی و خوابگاهی می توانند از تلفن همراه با گوشی های معمولی بدون اندروید، وای فای و ios استفاده کنند.»

در تبصره مربوط به همین ماده نیز آمده است که « باید تصاویر صفحه نمایش و آهنگ و صدای زنگ گوشی های تلفن همراه طلاب نیز مناسب باشد.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :