دوشنبه - 2020 ژوئن 01 - 10 شوال 1441 - 12 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266764
تاریخ انتشار : 9 دی 1398 14:20
تعداد بازدید : 23

حوزه علمیه نجمه خاتون(سلام الله علیها)

هفتمین نشست فرهنگی با حضور استاد محترم سرکار خانم نیلچی زاده

دینداری متفاوت از دینمداری است و فرد متعهد به سبک زندگی اسلامی، می بایست دینمدار باشد...

بسمه تعالی

معاون فرهنگی حوزه علمیه نجمه خاتون(سلام الله علیها) از هفتمین نشست فرهنگی با حضور استاد محترم سرکار خانم نیلچی زاده خبر داد.

سرکار خانم نیلچی زاده استاد حوزه و دانشگاه، در هفتمینجلسه از سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی ایرانی و در ادامه مباحث گذشته بیان نمودند که دینداری متفاوت از دینمداری است و فرد متعهد به سبک زندگی اسلامی، می بایست دینمدار باشد؛ بدین معنا که امور زندگی خویش را حول محور دین و با محوریت دین ترسیم نماید. چنین فردی تابع رسم و عادتهای ناشایست و یا فرهنگ های نادرست نمی شود، بلکه هر آنچه با دین الهی همخوانی داشته باشد می پذیرد و مطیع فرامین الهی است و هر آنچه مورد تایید دین نباشد؛ ولو آداب  و رسوم شایع؛ مردود می شمارد.

استاد گرانقدر از روغن زیتون و عسل و سرکه به عنوان سه ماده خوراکی مفید که واجد ماده نگه دارنده هستند نام بردند و در اهمیت زیتون متذکر شدند جا دارد دانشگاهی احداث شود که فقط در باب خواص زیتون به تحقیق بپردازد.

دستور ساخت خمیردندان از عرق نعنا و نمک دریا و عسل و زیتون  و همچنین شیوه ساخت معجونی شفا بخش مرکب از روغن زیتون و سیر از دیگر توصیه های ایشان بود.

همچنین ایشان در اهمیت سرکه فرمودند که اهل بیت غذای خود را با سرکه آغاز و با سرکه به اتمام می رساندند و بسیار به این عمل توصیه می نمودند.

دو سین دیگر ماده مغذی بود که به آن توصیه شد و شامل ترکیبی از سیاهدانه نیم کوب و عسل با دستور ساخت خاص است  که برای برای فصل پاییز بسیار توصیه شده و در روایت آمده که سیاهدانه درمان هر دردی جز مرگ است ولی استاد خاطر نشان گشتند همانند دارو که دوز مصرف دارد، نحوه و میزان مصرف سیاه دانه نیز تابع اصولی است.

استاد  متذکر به نکته ای تربیتی شدند که هیچ گاه در زمانی که کودکان مرتکب خطایی می شوند نباید به آنها گفته شود که « تو را دوست ندارم.» بلکه صحیح آن است که گفته شود "کار تو را دوست ندارم"بدین طریق بین فاعل و فعل فاصله لحاظ می شود و این مطلوب است. همچنین برای تنبیه کودک توصیه به قهر کوتاه مدت توصیه شد منوط بر آن که مادر چنان بلاشرط به فرزند محبت کرده باشد، که در نتیجه کودک با قهر مادر احساس کند امری بزرگ که در جایی دیگر نمی توان آن را یافت، از دست داده است. در این صورت کودک در جهت حصول محبت مادر تلاش می کند و از کار خطایش پشیمان خواهد شد.

71b1a43c4dc44b1a92cefee83b538422.jpg


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :