دوشنبه - 2020 سپتامبر 28 - 11 صفر 1442 - 7 مهر 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265133
تاریخ انتشار : 23 دی 1398 9:19
تعداد بازدید : 35

میزگرد -مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

برگزاری میز گرد با عنوان آداب و رسوم اجتماعی ..

برگزاری میز گرد با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی با عنوان «آداب و رسوم اجتماعی،فرزند آوری و طلاق »در تاریخ 98/9/18
-برگزاری میز گرد با موضوع  سبک زندگی اسلامی ایرانی با عنوان «آداب و رسوم اجتماعی،فرزند آوری و طلاق »در تاریخ 18/9/98 توسط سه نفراز طلاب پایه پنجم ( مرضیه بالایی کوهی ، مهسا کریمی ، مهدیه یاوری با راهنمایی خانم امینیان) برگزار شد .

میزگرد با عنوان سبک زندگی اسلامی ایرانی در خصوص آداب و رسوم اجتماعی،فرزند آوری و طلاق در تاریخ 98/9/18توسط سه نفراز طلاب پایه پنجم اجرا شد .

میز گرد توسط ،خانمها : مرضیه بالایی کوهی ، مهسا کریمی ، مهدیه یاوری و با راهنمایی سرکارخانم امینیان برپا شد.

ابتدا توسط دبیر  جلسه توضیحات اجمالی پیرامون موضوع ارائه شد و سپس خانم کریمی به توضیحاتی در باب آشنایی با آداب و معاشرت بیان کرده ، و خانم یاوری نیز در باب ازدواج منجر به طلاق نیز توضیحاتی را ارائه دادند سپس خانم بالایی در مورد فرزند آوری و سنت اسلامی آن و اهمیت بحث در این ارتباط نیز به ارائه توضیحات پرداخته تا بدین وسیله طلاب مخاطب آشنایی مختصری با عناوین مطرحه داشته باشند.

اصول و مبانی آداب و معاشرت و حد و حدود آن با افراد متفاوت و در اجتماعات مختلف مورد بررسی قرار گرفته و در تأیید مطالب روایات نیز بیان شد .

آداب و بیان مواردی که به طلاق منجر شده و مصادیقی که به وسیله ترفند ها و تدبیر هایی می توانسته به طلاق نیانجامد سبب می شود تا بتوان موارد را دسته یندی کرده و به آسیب شناسی آن پرداخت .

فرزند آوری نیز جزء آداب و سنت های اسلامی بوده و با توجه به این که مسئله جمعیت قوام هر ملت است ، اهمیت ویژه ای برای آن در نظر گرفته شده است . فرزند آوری در همه جوامع بین المللی توجه خاصی را به خود اختصاص داده است .

در نتیجه بیان مباحث فوق سبب اطلاع رسانی به طلاب مخاطب شده و اگاهی لازم را به آنها داده است .   

 جمع­ بندی جلسه :

کسانیکه پیرو و مروج این نوع سبک ازدواج ها هستند بیشتر به دنبال توجیه رفتارهای خود مبنی بر مشکلات اقتصادی ، عدم تعهد پذیریی و مسئولیت در قبال یکدیگر به ویژه فرزندان ؛بدون در نظر گرفتن  ضربه  روحی و عاطفی به زنان و گسترش افسردگی در بین آنان، تشکیل خانواد های حبابی و تولد کودکان بی هویت و گسترش فساد و بی بند و باری و افراد بزهکار در جامعه هستند .

از سوی دیگر ، نداشتن اعتقاد و ریشه مذهبی و هویت اصیل ، ایجاد تناقض در رفتار و گفتار این افراد به خاطر اصرار در برگزاری مراسم عقد آریایی و مطابقت آن با اعیاد مذهبی و برگزاری مجالس با تشریفات و هزینه های بالا ی اقتصادی،  در بین این افراد ،عدم فرهنگ سازی از سوی خانواده ها و عدم تلاش دولت در بستر سازی  امر ازدواج ،  منجر به ایجاد  شکاف عمیق در بین افراد، رواج این نوع سبک های ازدواج از طرف افراد سود جو و مال اندوز بخاطر بهره مالی و .....شده است .که نتیجه آن استقبال بدون هدف و انگیزه از این نوع سبک ازدواج ها ( سفید، عقد آریایی )در بین جوانان شده است .
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :