سه شنبه - 2020 آگوست 04 - 15 ذيحجه 1441 - 14 مرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265096
تاریخ انتشار : 20 دی 1398 12:30
تعداد بازدید : 123

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

رابطه استرس با نحوه پوشش و حجاب

برگزاری جلسه هفتم رابطه عفاف و حجاب با علم نوروبیولوژی با حضور کلیه طلاب و خانم زارع پور با موضوع ارتباط استرس با پوشش در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

خبرگزاری مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری جلسه هفتم رابطه عفاف و حجاب با علم نوروبیولوژی با حضور کلیه طلاب و خانم زارع پور با موضوع ارتباط استرس با پوشش خبر داد.

زارع پور بیان کرد: وقتی انسان دچار استرس می شود در بدن او هورمون کورتیزول ترشح می شود، در حد طبیعی بدن باید با کمی استرس همراه باشد ولی در صورت وجود استرس بیش از اندازه این هورمون در بدن به میزان بسیاری ترشح می شود؛ غدد فوق کلیوی با ترشح هورمون کورتیزول باعث بروز پاسخ در بدن می شود.

وی ادامه داد: با افزایش کورتیزول مثبت، آدرنالین هم در خون ترشح می شود که باعث بهبود عضلات مغز و دستگاه قلبی و عروقی می شود، اما در بلند مدت بدن با تمام توان سعی در جمع آوری هورمون کورتیزول در خون دارد و اجازه تراکم آن ها را در خون نمی دهد و اگر تعداد اتفاقات استرس زا در روز زیاد باشد بدن ناتوان از جمع آوری آن شده و برای رشد مغز خوب نیست، یعنی سطح هوشیاری و آگاهی مغز افزایش می یابد.

سپس ایشان با بیان اثرات فیزیولوژیکی استرس مبنی بر کاهش توده استخوان، کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن، ریزش مو، افزایش چربی در شکم، کاهش حافظه، خستگی مفرط، سردرد میگرنی و خارش و اگزما، به اثرات شناختی- رفتاری استرس اشاره و گفت: زوال اعتماد به نفس، بدگمانی، کم حوصلگی، اضطراب و افسردگی از جمله این اثرات است.

زارع پور همچنین خاطر نشان کرد: بحث استرس از جمله اموری است که می توان آن را مدیریت کرد از جمله با ورزش کردن، نظم بخشی به امور، تقویت ایمان، استراحت و خواب کافی، تقویت و واقع بینی، آموزش رفتار جرأت مند، ایجاد دیدگاه مثبت به زندگی، تغذیه مناسب.

در پایان نیز تأکید داشت: تحریک جنسی به عنوان یکی از عوامل استرس زا است که در صورت پاسخ ندادن به این نیاز، اگر به صورت مداوم و مزمن ادامه یابد باعث ایجاد بیماری روحی و روانی در انسان می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :