جمعه - 2020 ژولاي 10 - 20 ذيقعده 1441 - 20 تير 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263190
تاریخ انتشار : 21 آبان 1398 11:15
تعداد بازدید : 76

مدرسه علميه امام خميني(ره)

بازدید از کتابخانه باقرالعلوم علیه السلام شهر قدس

به همت معاون پژوهش مدرسه و به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی بازدید از کتابخانه باقرالعلوم علیه السلام شهر قدس انجام پذیرفت.
این بازدید به منظور هماهنگی و تعامل بیشتر و هم اندیشی در راستای تقویت فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در دو حوزه مذکور صورت گرفت.

در حاشیه این بازدید سرکار خانم فاضله، سیده کبری قاسمی معاون پژوهش مدرسه علمیه امام خمینی(ره) رباط کریم در اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، گفت: در اهمیت کتاب و کتابخوانی همین بس که موجب رشد علمی و معرفی جوامع بشری می شود.

وی با بیان اینکه انسان با مطالعه کتاب می تواند نسبت به علوم مختلف آگاه شود، ادامه داد: پیامبراکرم(ص) می فرمایند: طلب دانش بر هر مسلمانی فرض است؛ انسان با مطالعه می تواند از محصولات فکری دیگران بهره ببرد.

قاسمی با تاکید بر اینکه طلاب باید از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنند، ابراز کرد: مباحثه و مطالعه دوشرط اساسی در موفقیت طلاب محسوب می شود بر این اساس طلبه با مطالعه است که می تواند یک مبلغ، پژوهشگر و محقق توانمند در عرصه علوم دینی شود.

معاون پژوهش مدرسه علمیه امام خمینی(ره) رباط کریم ادامه داد: امروز بزرگان حوزوی مانند حجت الاسلام والمسلمین قرائتی که می توان گفت استادی توانمند در عرصه تبلیغ محسوب می شود به طلاب توصیه می کند که از تعطیلات خود بکاهند و به مطالعه مشغول شوند تا در امر تبلیغ موفق باشند.

یادآور می شود در پایان این بازدید طلاب مدرسه علمیه امام خمینی(ره) و مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع) به عنوان یادبود تعدای کتاب به کتابخانه هر دو مدرسه علمیه هدیه کردند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :