دوشنبه - 2020 ژولاي 13 - 23 ذيقعده 1441 - 23 تير 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263055
تاریخ انتشار : 18 آبان 1398 11:22
تعداد بازدید : 83

مركز تخصصي امام حسن مجتبي (علیه السلام)

نشست سیاسی

در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت با هدف وادار کردن آمریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند. دانشجویان از دانشگاه های تهران، پلی تکنیک، صنعتی شریف، شهید بهشتی و ... گرد هم آمدند و طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریکا از دیوارهای سفارت بالا رفته و علیرغم مقاومت محافظین و آمریکایی ها، سفارت را به تصرف کامل درآوردند

بسمه تعالی

نشست سیاسی

 به مناسبت  گرامي داشت يوم الله 13 آبان نشست سیاسی  در مورخ (12/8/98) باحضورحجت الاسلام والمسلمين حاج آقا حسيني(نماينده ولي فقيه)  وموسس محترم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای ناصحی درمدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) با حضور تمامي طلاب سطح (2 و3)برگزار گردید..

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا حسيني فرمودند: روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام گذاری شده ،یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

در ادامه ایشان بیان داشتند ؛که تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، 13 آبان 1357 که روز دانش آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده اند.

‏آقاي حسيني اظهار نمودند : در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت با هدف وادار کردن آمریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند. دانشجویان از دانشگاه های تهران، پلی تکنیک، صنعتی شریف، شهید بهشتی و ... گرد هم آمدند و طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریکا از دیوارهای سفارت بالا رفته و علیرغم مقاومت محافظین و آمریکایی ها، سفارت را به تصرف کامل درآوردند و امام خمینی (ره) نیز در پیامی این حرکت را انقلاب دوم و بزرگ تر از انقلاب اول نامیدند. این حرکت دانشجویان معترض، خشم آمریکایی ها را برانگیخت و آنها که ناتوان از درک ملتی استقلال طلب و آزادی خواه بودند، دست به اقداماتی بر ضد جمهوری اسلامی ایران زدند؛ از آن جمله فشار آوردن به مجامع بین المللی مانند سازمان ملل، سازمان کنفرانس اسلامی، شورای امنیت و ...، ایجاد جو منفی تبلیغاتی علیه دانشجویان مسلمان و برخی اقدامات دیگر از جمله آنهاست.

در ادامه با بی ثمر ماندن کارها، آنها به اقدامات جدی تری روی آوردند؛ از جمله قطع کامل روابط سیاسی در 20 مهر 1359، حمله نظامی به ایران و تجاوز به خاک کشورمان که به شکست مفتضحانه آنها در صحرای طبس انجامید و نیز محاصره اقتصادی و بلوکه کردن دارای ها و اموال ایران و... که هیچ کدام تاکنون درعزم ملت ایران برای مقابله با ظلم و بی عدالتی جهانی ومنشا اصلی آن در جهان یعنی استکبار جهانی و آمریکا خللی وارد نکرده است.  و در پایان مراسم با اقامه نماز جماعت به  اتمام رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :