سه شنبه - 2020 آگوست 04 - 15 ذيحجه 1441 - 14 مرداد 1399
16839رکورد در مدت زمان 0.670ثانیه
عبارت مورد جستجو :
داستان یک ابر مرد 1 شهریور 1394 9:53
این نوشتار، در حقیقت، مجموعه ای است از پراکنده های کتب، پیرامون حضرت ابراهیم که این ذره بی مقدار گرد هم آورده ام تا دوستارانی که این مقاله در دسترسشان قرار می گیرد، هاله ای از زندگی آن پیامبر بزرگ الهی را دریابند، بنابراین برخی مطالب آن ممکن است از کتابهایی آمده باشدکه چندان مورد اعتنا نباشند، اما ، برای آشنایی گذرا با سیره و زندگی این پیامبر بزرگ الهی، مناسب است و مطلب دیگر آن است که؛ آیاتی که از قرآن مجید در این نوشتار ترجمه شده است، در برخی از مواضع، عیناً ترجمه آن آیات نیست، بلکه بیانگر مضمون آیات است.
کرسی آزاداندیشی با موضوع بررسی عوامل کاهش جمعیت در مدرسه علمیه خواهران نورالزهرا(س) تهران برگزار شد
مرحله دوم کارگاه آموزش مهارت های بیان تفسیر قرآن توسط موسسه فرهنگی قرآن و عترت تمهید و به همت مدیریت حوزه علمیه خواهران استان تهران امروز آغاز شد.
درباره مفهوم امنیت تاکنون تعاریف گوناگون و متفاوتی از سوی اندیشمندان ارائه شده است و تعریف اجتماعی در این باب ارائه نشده است
مقام معظم رهبری: چهار پایه ایمان در حکمت سی ام نهج البلاغه آمده است: «سئل عن الأیمان»؛ از حضرت تقاضا کردند درباره ی ایمان برای آنها صحبت کند. فرمود: «الأیمان علی اربع دعائم»؛ ایمان روی چهار پایه استوار است.
عائشه گفت که رسول خدا صبح هنگام بیرون رفتند و بر روی دوش ایشان عبایی طرح دار از موی سیاه بود . پس حسن بن علی آمد پس او را در زیر عبا گرفت . پس حسین آمد و او را نیز وارد کرد . پس علی آمد او را نیز وارد کرد . سپس فرمود : خداوند می خواهد از شما اهل بیت پلیدی ها را دور کند و شما را پاک نماید .
کاش قرآن، محور بود 9 مرداد 1394 14:33
اصلاً قرآن می گوید من دینامیتم! «لو أنزلنا هذالقرآن علی جبلٍ لرأیته خاشعاً متصدعاً» تکه تکه می شود یعنی چه؟ یعنی من مواد منفجره هستم! این که ما قرآن می خوانیم و تکه تکه نمی شویم، پیداست که درِِ روحمان را بر قرآن باز نکرده ایم.
به همت مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (س) کرسی آزاداندیشی با عنوان اعلان برائت و اندیشه تقریب مذاهب با حضور اساتید برجسته حوزه خانم ها دیالمه، عبودیت، سروی برگزار شد.
به این سوره "اسراء" گویند چرا که در آغاز این سوره، جریان معراج پیامبر گرامی (صلی الله علیه وآله و سلم) را بازگو نموده است بدین سبب است که به این نام، شهرت گرفت.
کرسی آزاداندیشی در مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) شهرستان دماوند با عنوان «آیا اهل بیت (ع) در پی تشکیل حکومت بوده اند؟» برگزار شد.
  • تعداد رکوردها : 16839