يکشنبه - 2020 فوريه 23 - 29 جمادي الثاني 1441 - 4 اسفند 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262047
تاریخ انتشار : 13 مهر 1398 13:35
تعداد بازدید : 77

برگزاری جلسه اول دوره جریان شناسی سیاسی در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها

برگزاری اولین جلسه جریان شناسی سیاسی

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه ، این واحد دوره ای با موضوع توانمند سازی "جریان شناسی سیاسی" با سخنرانی استاد حوزه و دانشگاه سرکار خانم دکترمصلحی، در روز سه شنبه 9 مهر با حضور مدیریت محترم و اساتید و طلاب برگزار کرد.

استاد صحبت خود را در مورد دشمن شناسی با بیان مقدمه ای از فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب آغاز نمود.

در بیانیه گام دوم کلید واژه مهمی به نام مرزبندی با دشمن قرار دارد. در سال های اخیر تشنج زدایی و تعامل با دنیا در ظاهر بسیار پر کاربرد و مورد بحث و ارزیابی قرار گرفته است ولی هنگامی که کالبد شکافی می کنیم متوجه می شویم که ما در سیاست خارجه خود نتوانستیم تعامل با دیگر کشورها داشته باشیم و باعث تشنج شده ایم و باید

تنش زدایی کنیم.

استاد در ادامه بیان داشت: در بیانیه گام دوم ملت ایران دوقطبی آن روز که آمریکا و شوروی بود را تبدیل به سه قطب کرده است که درحال حاضر ایران قطب سوم محسوب می شود . مرز بندی با دشمن بسیار مورد تاکید است و اگر این مرز بندی صورت بگیرد اصول انقلاب محفوظ می ماند . اصول انقلاب را مبارزه با زور ، مبارزه با فساد، دفاع از مظلوم ،کرامت انسان و دفاع از او می باشد و ما از اصول هیچگاه عقب نشینی نمی کنیم و این به آن معنی نیست که ما انفعال نداریم بلکه در مقابل دشمن است که این انفعال صورت نمی پذیرد .

استاد مصلحی افزود: اگر دشمن شناسی صورت نگیرد هیچ قومی و نظامی و کشوری نمی تواند به سرانجام برسد.اصلا اساس در زندگی دشمن شناسی است و یکی از اصول دشمن شناسی مبارزه با اسرائیل می باشد. در چهل سال گذشته پایگاه های آمریکا دور تا دور ایران فراگیر شده بود و الان در آغاز چهل سال دوم انقلاب پایگاه های آمریکا کم کم دارد جمع می شود و به خاک خود بر می گردد.این تحول بسیار بزرگی است یعنی آغاز کوچک شدن امپراطوری آمریکا و گسترش تمدن اسلامی با محوریت انقلاب اسلامی است.

امروز چالش اصلی مواجهه با جهان غرب است که دشمن در مرزهای فراتر از مرز خودمان قرار گرفته است .زمانی که ما با عراق یعنی همان بعثی هایی که هسته اصلی داعش بودند، درخرمشهر می جنگیدیم که بعد ازمدتی،2سال گذشته باهسته اصلی داعش در سوریه جنگیدیم که با مرز ایران 3500 هزار کیلومتر فاصله داشت ، این یعنی گسترش نفوذ و عمق استراتژیک انقلاب اسلامی.

استاد در ادامه گفت: مقدمه تمدن سازی ولایت عظمی با محوریت دشمن شناسی است. مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) می فرمایند: ما باید روش های دشمنی کردن دشمن را رصد کنیم و باید بدانیم که از چه راهی دشمنی خود را بر انقلاب اسلامی هموار می کند و ما هم حواسمان را به همان راه جمع کنیم .

ایشان تاکید دارند که دشمن در دو بخش مشغول فعالیت است :1) مایوس سازی 2) سبک زندگی . مایوس سازی یکی از نقاطی است که دشمن بسیار بر روی آن کار می کند و حتی این مایوس سازی از طرف کسانی است که خودشان آمده اند که به مردم امید دهند ولی جوری صحبت می کنند که مردم مایوس می شوند.

با تمام اینها مبارزه کنید چون آینده بسیار درخشان است . با توجه به اینکه دنیای غرب سرمایه های مادی جامعه مسلمین است ، باید به وسیله سبک زندگی و تسلط بر آن همه اصول را رواج دهیم و امروز این قضیه به صورت معکوس اتفاق می افتد.

استاد در پایان اشاره کرد که تمام این مباحث مقدمه ای برای مبحث دشمنی شناسی بود و تاکید فراوان کردند که طلاب خطبه های ارزشمند حضرت امیر( علیه السلام) را در نهج البلاغه و کتاب راز قطعنامه و انسان ۲۵۰ ساله را مطالعه کنند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :