شنبه - 2019 نوامبر 23 - 26 ربيع الاول 1441 - 2 آذر 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262032
تاریخ انتشار : 13 مهر 1398 11:42
تعداد بازدید : 38

مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (علیه السلام)

گرامي داشت هفته دفاع مقدس

«مِن السَّعادَةِ التَّوفیقُ لِصالِحِ الأعمال؛ از جمله سعادت انسان، توفیق انجام عمل صالح است.» آخرین درجه سعادت، رسیدن به خدا و ملاقات با اوست: «فَمَنْ كانَ يَرْجُوا لِقاءَ رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلاً صالِحاً؛ پس، هرکه امید به لقای پروردگارش دارد، باید که کار شایسته انجام دهد.

بسمه تعالی

گرامي داشت هفته دفاع مقدس

 به مناسبت  گرامي داشت هفته دفاع مقدس مراسمی در مورخ (7/7/98) با حضورخانم لطیفی(مدیریت حوزه) درمدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) ،با حضور تمامی طلاب، برگزار گردید.

در این مراسم ؛ خانم لطیفی پیرامون(شرح زندگی نامه شهید سید مجتبی علمدار وقوانین ده گانه ایشان در فراز هایی از وصیت نامه این شهید بزرگوار که برای رسیدن به کمالات معنوی وقرب الهی راه گشاست  اشاراتی داشته،در ادامه ایشان درباره سعادت، که مفهومی ا ست با درجات و مراتب مختلف میباشد که  ایمان و عمل صالح، نخستین مرتبۀ سعادت است: «مِن السَّعادَةِ التَّوفیقُ لِصالِحِ الأعمال؛ از جمله سعادت انسان، توفیق انجام عمل صالح است.»  آخرین درجه سعادت، رسیدن به خدا و ملاقات با اوست: «فَمَنْ كانَ يَرْجُوا لِقاءَ رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلاً صالِحاً؛ پس، هرکه امید به لقای پروردگارش دارد، باید که کار شایسته انجام دهد.سپس بیان نمودند که ارتباط ایمان و آرامش حقیقی، غیرقابل انکار است. قرآن، آرامش روحی را در گرو ایمان واقعی می داند و می فرماید: هرکه به خدا ایمان آورد، به دستگیرۀ محکمی چنگ زده است که گسستن برای آن نیست: «... وَ یُؤمِنُ بِاللهِ فَقَدِ استَمسَکَ بِالعُروَةِ الوُثقی.» درواقع چنگ زدن به دستگیرۀ محکم، تشبیه لطیفی از این حقیقت است که انسان برای نجات از قعر درّه های مادی گری و ارتقا به بلندترین قله های معرفت و معنویت، نیاز به وسیله ای محکم و مطمئن دارد. این وسیله، چیزی جز ایمان و عمل صالح نیست.خانم لطیفی ایمان، بدون شک مؤثرترین شیوه و ابزار برای درمان اضطراب و فشارهای روحی است، زیرا بین ما و خداوند، رابطه ای ناگسستنی وجود دارد؛ پس اگر بندگی را اختیار کنیم و خود را تسلیم او نماییم، تمام درها به روی ما گشوده شده و آرزوهایمان تحقق خواهد یافت. همان گونه که امواج خروشان نمی توانند آرامش ژرفای اقیانوس را برهم زنند، دگرگونی های سطحی زندگی نیز، نمی توانند آرامش ما را بر هم بزنند. البته، ایمان در صورتی به آدمی امنیت می دهد که در طریقۀ بندگی و ذکر حضرت حق باشد.بر این اساس ایمان به خدا، موجب می شود که انسان در برابر مشکلات دچار اضطراب نشود و همواره می کوشد با اتّکال به خدا، مشکلاتش را برطرف نماید.

در ادامه ایشان  به مهم ترین آثار ایمان به خدا و انجام عمل صالح در اشاره نمود که  امنیت انسان های مؤمن از ترس های قیامت است و کسی که خدای عزّ و جلّ را از سر دوستی اش می پرستد، به او ایمان حقیقی دارد و کار شایسته انجام می دهد، در روز قیامت از هراس ایمن است . در آن روز کارهای صالح مؤمنان بی پاداش نمی ماند و خداوند می فرماید : «وَ مَنْ يَعْمَلْ مِنَ الصّالِحاتِ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلايَخافُ ظُلْماً وَ لا هَضْماً ؛ و هر کس کارهای نیکو انجام دهد و مؤمن باشد ، پس در آن روز از ستم و کاستی در پاداشش نترسد.»

در پایان مراسم با مداحی ، سوگواری و اقامه نماز جماعت و پذیرایی به اتمام رسید.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :