جمعه - 2020 آوريل 10 - 17 شعبان 1441 - 22 فروردين 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 257288
تاریخ انتشار : 4 تیر 1398 11:46
تعداد بازدید : 248

مدرسه علمیه الزهراء(علیهاالسلام)

اولین نشست تخصصی فرهنگی تبلیغی مبلغات استان تهران

حضور دانش آموختگان و مبلغات مدرسه علمیه الزهراء(علیهاالسلام) در اولین نشست تخصصی فرهنگی تبلیغی دانش آموختگان حوزه علمیه خواهران استان تهران
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(علیهاالسلام) گفت: دانش آموختگان و مبلغات این مدرسه علمیه در اولین نشست تخصصی فرهنگی تبلیغی دانش آموختگان حوزه علمیه خواهران استان تهران حضور گسترده داشتند. 
احمدیان در ادامه گفت: این نشست که با همکاری معاونت سیاسی سپاه محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) تهران در حسینیه فاطمه الزهراء (علیهاالسلام) برگزار شده بود حجج الاسلام و المسلمین پناهیان و برادران و استاد حسن رحیم پور ازغدی به ایراد سخنرانی پرداختند. 
وی با اشاره به نکات مهم مطرح شده توسط حجت الاسلام و المسلمین پناهیان گفت: از جمله اموری که ایشان روی آن تاکید داشتند این بود که طلاب باید توانمندی خود را در عرصه های مختلف بالا ببرند و باید قادر باشند که محتوا را به مخاطب انتقال دهند. زیرا امروز با توجه به هجمه شبهات ، مردم غذای معرفتی لازم دارند و از این رو طلاب باید برای امر تبلیغ تقویت شوند. 
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء گفت: حجت الاسلام و المسلمین برادران ضمن لزوم تبلیغ دین در عصر حاضر بیان کردند: از جمله امور مهم در تبلیغ دین، یاد گرفتن روشمند تبلیغ است که حتما باید مبلغان، با شرایط مخاطب، روان شناسی و جامعه شناسی مخاطب و همچنین اصول و نظام معارف دین به خوبی آشنا باشند که همه این موارد در رشته تخصصی تبلیغ مدنظر قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه استاد رحیم پور ازغدی تاکید بر این مسئله داشتند که در امر تبلیغ توهین به مذاهب دیگر ممنوع است و باید معارف و محسنات اهل بیت (علیهم السلام) را بگوئیم افزود: طلبه برای اینکه مبلغی خوبی باشد باید میان ده کلمه بهترین را انتخاب نماید و این امر نیازمند مطالعه فراوان است. استاد رحیم پور در پایان گفت: اگر مبانی دین دقیق بیان نشود، تمام نقاط قوت اسلام به نقاط ضعف تبدیل می شود، تمام افتخارات فقه، قرآن ، اخلاق و سنت به مایه ننگ تبدیل می شود و دشمن پیوسته به این کار اهتمام دارد و متاسفانه برخی نادانان نیز در داخل به این امر دامن می زنند. 

نشست-مبلغات.gif


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :