يکشنبه - 2019 نوامبر 17 - 20 ربيع الاول 1441 - 26 آبان 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 256990
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1398 10:17
تعداد بازدید : 116

حوزه علميه كوثريه

برگزاري نشست سياسي

برگزاري نشست سياسي

برگزاري نشست سياسي

مدير حوزه علميه كوثريه از برگزاري نشست سياسي با حضور جناب آقاي خاك رنگين  مسئول حفظ ونشرآثاردفترمقام معظم رهبري در جمع طلاب واساتيد خبرداد .

خاك رنگين اولین جایگاه بحث را اعتقادات ما دانست و گفت:ما باید ظرفیتهای خودمان را کامل کنیم اگر هرحرکتی در عالم صورت می گیردبر اساس شاکله انسان و باورهای اوست .

وي گفت : خدا به پیامبرمی فرماید :"قل کل یعمل علی شاکله "به مردم ابلاغ کن .همه انسانها براساس باورهایشان حرکت و در این دنیا زندگی می کنند.وی با اشاره به اینکه باورهای ماباید مستحکم باشد و دچار هجمه ها و مختل نشود لازمه اش دو چیز است :1.رشد معرفتی در مباحث اعتقادی و کلامی 2.همیشه بستر را مورد بررسی قرار دهد.

ایشان با اشاره به یکی از شخصیتهای حدیثی حضرت عبدالعظیم حسنی که از یاران امام هادی علیه السلام بود نقل می کند که ایشان باورهای خودش را به محضر امام خودش ارائه میکند واز امام می خواهد که نگاه دقیق به باورهای او داشته باشد که آیااین اعتقادات محل رشد من هست یانه.

خاک رنگین با ذکر این نکته که ماباید در همه ارکان اعتقادیمان با انسانهای صاحب نفس که در مسیر علم وفهم معارف آل الله موفق و پیروزبودند ارتباط داشته باشیم و ازطریق ارتباط با آنها ره توشه اعتقادی و کلامی خودمان را داشته باشیم وهم از معارف آنها بهره ببریم تارشد معرفتی ایجاد بشود.و این خیلی مهم است که انسان بتواند جنبه اعتقادی خود را رشد بدهد. 

وی گفت :متاسفانه ما با اعتقادات و جوانی و وراثتی خودمان پیش می رویم وبه همین هم اکتفا می کنیم نه ما باید هرروز خود را دراین بسترقرار بدهیم که هنوز کلامی از ناحیه خداوند وامام زمان عج هست که ما بتوانیم از برکاتش بهره ببریم بنابراین باید پایه های معرفت ورشدرابالاببریم واین لازمه اش رجوع به کتابخانه و فضای علمی و استادی که او بتواند مارا به مسیر صحیح بکشاند .    

 خاک رنگین اشاره به روایت امام صادق علیه السلام  کرد و گفت : حضرت می فرمایند که ما از سه حال نباید خارج باشیم:1.یا خودمان اهل کسب معرفت باشیم 2. یا پای درس یک عالم باشیم 3. یا خودمان عالم باشیم و کسب معرفت کرده باشیم . 

وی در آخربه طلاب توصيه كرد:

اول طوری باطنمان را بسازیم و زندگیمان را چکاپ کنیم که مارا به مقصد برساند.

دوم ثبات قدم و استقامت ما در دین است که از ارزشهاوچیزهایی که باعث کسب معرفت می شود کوتاه نیاییم.

 سوم انتظار حضرت ولیعصرعج است که درخواست فرج ایشان را اولویت زندگی خود قرار دهیم ورابطه عاطفی مان را با امام زمان تعمیق ببخشیم که این رابطه مارا مصون ومحفوظ می دارد.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :