يکشنبه - 2019 نوامبر 17 - 20 ربيع الاول 1441 - 26 آبان 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 256988
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1398 10:1
تعداد بازدید : 101

حوزه علميه كوثريه

برگزاري نشست سياسي

برگزاري نشست سياسي

برگزاري نشست سياسي

مديرحوزه علميه كوثريه از برگزاري نشست سیاسی باعنوان تحلیل وبررسی بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری با حضورجناب آقاي دكترمنظمي خبرداد.

دکتر منظمی  گفت : بیانیه گام دوم دو تحلیل دارد 1. متنی 2. فرا متنی در تحلیل متنی هر پاراگراف بیانیه 30جلسه زمان می برد ودر فرامتنی به صورت تبیین صورت مساله است که  باید فهمیده شود .

 این تحلیگر سیاسی با بیان اینکه  اگر بیانیه را به عنوان یک مانیفست فرض کنیم گفت: مانیفست یک نقشه راه است که به دوقسمت میشودبه آن نگاه کرد 1. فشردگی در جامعیت 2. مشاهده به متن، که جامعیت یعنی :جامع و مانع نسبت به مسائل انقلاب و جمهوری اسلامی ایران نوشته شده است و فشرده است و حضرت آقا آمدند با محدودیت زمانی بخش زیادی از مفاهیم را در پاراگراف ها فشرده آوردند .

 وی افزود : به عنوان مثال حضرت آقا از کلمه انحطاط تاریخی استفاده کردند که منظور از زمان قاجار تا دوره پهلوی کشور دچار یک انحطاط شده بود چون قبل از آن پادشاهان به زور و ظلم خودشان روی کار می آمدند اما در این دوره غرب شاه را را روی کارآورد و منصوب کرد. لذا مبینیم که کشور از جهات گوناگون از هر اصول و مبانی ارزشی خود حتی حجاب عقب گرد کرد و شاه کشور را به انحطاط می برد. یا اینکه حضرت آقا می فرمایند از اول هیچ نداشتیم حتی الگو جلوی ما نبودو امام بایک هدایت الهی جمهوریت و اسلامیت رادر علوم و مردم پیش برد یعنی چه ؟پس این مفاهیم باید از فشردگی خارج شود.

دکتر منظمی گفت:حضرت آقا می فرمایند : "گام دوم انقلاب اسلامی خود سازی جامعه سازی و تمدن سازی است . " و باتوجه به سخنرانی ایشان در سال 89 که صورت بندی انقلاب اسلامی را در مرحله انقلاب اسلامی – نظام اسلامی – دولت اسلامی – کشور اسلامی – تمدن اسلامی مطرح کردند ودر آن موقع  اضافه کردند که الان در مرحله دولت اسلامی متوقف شدیم . واین مرحله خیلی مهم است نه به عنوان ساختار آن بلکه به معنای اینکه کارگزارانش منش شان اسلامی باشد . پس در بیانیه گام دوم ایشان خود سازی را مشابه دولت سازی کردند و اینجا نفس تربیت شده لازم دارد تا این مرحله را تکان دهد و وارد مرحله بعدی کند . چون "الناس علی الدین ملوکهم"  نگاه مردم به فرمانروایانشان است .

 ایشان با مقایسه اوضاع  انقلاب با زمان حال گفت :  در آ ن زمان سبک زندگی کارگزاران دینی بود فشار اقتصادی بود اما مردم به جبهه کمک می کردند بین مسئولین ومردم فاصله نبود . وزیر جنگ شهید چمران در جلوتر از خط مقدم در جبهه شهید شد. یا وزیر نفت شهید تندگویان در زندان عراق زیر شکنجه شهید شد. 

 

دکتر منظمی بیانیه گام دوم را به صورت تیتر وار مطرح کرد و گفت:الان حضرت آقا بیانیه را به دست جوان امروز می دهد چون گام اول انقلاب را جوانها برداشتند و این نکات را بیان می کنند :تمدن – جوان – جهاد هر بندی را ایشان روی روحیه جهادی تاکید می کند . باتوجه به چهل سالگی انقلاب که این بیا نیه صادر شد که انقلاب به شکوفایی رسیده است .

این تحلیلگر سیاسی به مقایسه دوران حضرت امام خمینی ره و مقام معظم رهبری پرداخت وافزود: وقتی جنگ تمام شد حضرت آقا با یک مشکل جدی روبرو شدند و آن1. تغییراتی در جامعه بود که کار را برای ولی فقیه سخت می کرد جنس جنگ تغییر کرده بود حمله به باورها  و ورود شبهات و اعتقادات مردم بود زمان امام جنگ سخت بود و مردم شهید می شدند واین خود انسان ساز بود 2. امام یارانی مثل بهشتی و باهنر و رجایی و... داشتند 3. حضرت آقا خود یار امام بود 4. بسیاری از سربازان امام مثل همت باکری و... شهید شدند 5. سبک زندگی ها عوض شد ومردم دنبال رفاه بودند لذا ایشان  با یک میدان بسیار دشوار مواجه بودند. بنابرین حضرت آقا صبر کردند تا بچه ها مثل وران امام بزرگ شوند و بیانیه را دستشان بدهند چون جوان امروز مطالبه گر است و زیر بیرق انقلاب پرورش و تربیت شدند .

دکتر منظمی در پایان از طلاب و حضار در جلسه خواست تا این مفاهیم را به جوانان منتقل کنند و آنان رااقناع کنند که شما قرار است یک حرکت تاریخی را رقم بزنید و این حرکت یه یاعلی میخواهد تا دولت را با تحقق وتحول معنوی همراه کند تا این مرحله را رد کند وبه مرحله تمدن اسلامی و بعد به مرحله ظهوربرساند.    

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :