دوشنبه - 2020 ژولاي 13 - 23 ذيقعده 1441 - 23 تير 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 241203
تاریخ انتشار : 12 تیر 1397 14:9
تعداد بازدید : 291

مدرسه ی علمیه ی قاسم بن الحسن علیهماالسلام

تز فائزه

آنهایی که خواب آمریکا را می بینند خدا بیدارشان کند
مساله مذاکره با شیطان بزرگ از قدیم الایام مطرح بوده و تا به امروز ادامه دارد و شیفتگان مذاکره همان کسانی هستند که از سفره انقلاب ارتزاق کرده اند ولی نگاهشان به بیرون این سفره است، کسانی که بار خود را از این انقلاب بسته اند اما به اهداف انقلاب پشت کرده و سنگ مذاکره را بر سینه می زنند، افرادی که به بهانه های مختلف چشم به آن سوی مرزها دوخته اند، همان کسانی که چوب اعتماد به آمریکا و ایادی ش را خورده اند و با این حال به جای درس عبرت بازهم سینه چاک مذاکره هستند و می گویند: باید با آمریکا به زودی قبل از آن که شرایط بدتر شود مذاکره نمود، هیچ گزینه دیگری نداریم! این طور احساس می شود که آقای روحانی مسائل کشور را رها کرده است! [1] اینها می خواهند بی برنامه گی دولت در مسائل اقتصادی پیش رو را به عدم مذاکره گره بزنند، غافل از آنکه دولتی که با شعار تدبیر به روی کار آمده است و تدابیر خود را به مذاکره گره زده بود، نتیجه ای جز تعطیلی فعالیت های هسته ای عاید کشور نکرده است.

در اینجا لازم است به این افراد سست عنصر متذکر شویم و کلام مرحوم امام را برای آنان بازگو کنیم که می فرمود: با توسل به دامن آمریکا ضعف و ناتوانی خود را بر ملا نسازید و از گرگ ها و درنده ها برای شبانی و حفظ منافع خود استمداد نطلبید. ابرقدرت ها آن لحظه ای که منافعشان اقتضا کند شما و قدیمی ترین وفاداران و دوستان خود را قربانی می کنند و پیش آنان دوستی و دشمنی و نوکری و صداقت ارزش و مفهومی ندارد آنان منافع خود را ملاک قرار داده اند و به صراحت و در همه جا از آن سخن می گویند. [2]
هر چند معمار کبیر انقلاب شاخص را معین کردند، ولی برخی ها همان زمان هم به ظاهر مرید پیر جماران بودند و در سر سودای دیگری می پروراندند. مگر امام بزرگوار نفرمودند: ملت شریف ایران، خبر قطع رابطه بین ایران و امریکا را دریافت کردم. اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است. رابطه بین یک ملت به پاخاسته برای رهایی از چنگال چپاولگران بین المللی با یک چپاولگر عالم خوار، همیشه به ضرر ملت مظلوم و به نفع چپاولگر است. ما این قطع رابطه را به فال نیک می گیریم چون که این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید امریکا از ایران است.[3] اگر ما می توانستیم که بکلی منقطع بشویم از اینها، اجازه می داد این مسائل که بکلی منقطع بشویم از اینها، به صلاحمان بود. خیال نکنید که روابط ما با امریکا و روابط ما با نمی دانم شوروی و روابط ما با اینها یک چیزی است که برای ما یک صلاحی دارد. این مثل رابطه بره با گرگ است! رابطه بره با گرگ، رابطه صلاحمندی برای بره نیست، اینها می خواهند از ما بدوشند، اینها نمی خواهند به ما چیزی بدهند. [4]

به حق مرحوم امام خمینی (رحمه الله علیه) تعبیر زیبایی راجع به آمریکا به کار بردند و او را گرگ نامیدند، راستی مگر گرگ و صفت درنده خویی او تغییر می کند که امروز گمان می کنیم اگر با آنها رابطه داشته باشیم آنان آغوششان همچون مادری مهربان به روی ملت ما باز است.
مگر با گذشت قریب چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا و همدستانش کاری به نفع و صلاح ملت ما انجام داده اند که بخواهیم دوباره به آنها متوسل شویم؟
آیا لازم است خیانت هایی که طی دوران گذشته و حال دولت های خبیث ایالات متحده نسبت به ملت های مظلوم مسلمان جهان بالاخص مسلمین مظلوم منطقه از قبیل کودتاى۲۸ مرداد، همکاری در کشتار دانشجویان، تأسیس سازمان مخوف ساواک، تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت بزرگ ایران، تبدیل سفارت به لانه جاسوسى‏، مصادره اموال ایران‏،هجوم نظامى و واقعه طبس‏، کودتاى نوژه‏، جنگ تحمیلی تشدید جنایات آمریکا و حمایت تسلیحاتى و اطلاعاتى از صدام، تأمین سلاح‏ هاى شیمیایى عراق علیه ایران‏، حمله به کشتى‏ ها و سکوهاى نفتى ایران،ساقط کردن هواپیماى مسافربرى ایران‏، حمایت از سازمان منافقین‏، اعمال تحریم‏ هاى ظالمانه علیه ایران‏، تهاجم فرهنگى و جنگ نرم علیه ملت ایران‏، ساخت فیلم ‏هاى ضد ایرانى و ضد اسلامى‏، حمایت آمریکا از هر گونه فتنه و اغتشاش در سال هاى ۸۸، ۷۸، ترور دانشمندان هسته ‏اى ایران‏ و... مرتکب شدند را یاد آوری کنیم؟ یا خانم هاشمی خود بهتر می دانند ولی با دیده اغماض به آنها می نگرد و اگر هم نمی داند به حافظه سیاسی خود رجوع کند خواهید دید که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی حتی برای یک بار هم که شده برای این ملت دلسوزی نکرده اند و در هر دوره ای از زمان خصمانه و با تمام قوا در صدد ریشه کن کردن این درخت تنومند و استوار بوده اند که به لطف خدا تا به امروز کاری از پیش نبرده اند.

و از سوی دیگر گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به تحریم و راه برون رفت از آن به مذاکره خیال خامی است که طرفداران شکست خورده مذاکره در صدد توجیه بی برنامه گی دولت در حل مشکلات اقتصادی کشورهستند، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: گره زدن حلّ مسائل کشور به برجام و امثال برجام یا به مسائل خارجی، یک خطای بزرگی است. ما نبایستی مسائل کشور را، مسائل اقتصادی کشور و مسائل گوناگون کشور را گره بزنیم به امری که از اختیار ما خارج است، در بیرون کشور تدبیر می شود و تصمیم گیری می شود... [اینکه] بگوییم «اگر برجام شد، اقتصاد مردم خوب خواهد شد، اگر برجام نشد اقتصاد خراب خواهد شد»، نخیر، برجام یک مقوله ای است، همان طور که گفته شد با این مقوله به یک شکلی باید مواجه شد؛ با قدرت، با عقل، با تدبیر باید مواجه شد؛ این را با اقتصاد مخلوط نکنید. این جور نگویید که اگر این نشد اقتصاد ما خراب خواهد شد؛ اگر این شد اقتصاد درست خواهد شد؛ خب شد، دیدید برجام تشکیل شد، اقتصاد هم درست نشد؛ اقتصاد به عوامل دیگری، عناصر دیگری احتیاج دارد؛ با این چیزها [درست نمی شود].[5]

حرف آخر اینکه طبق بیان قرآن کریم جایی برای اعتماد و تکیه به ظالمان وجود ندارد و امیدواریم دعای امام راحل به اجابت برسد و آنهایی که خواب آمریکا را می بینند خدا بیدارشان کند و این آیات الهی را آویزه جان خود قرار دهند که می فرماید: «وَ لا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَ ما لَکُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیاءَ ثُمَّ لا تُنْصَرُون‏ [هود/113] و بر ظالمان تکیه ننمایید، که موجب مى‏ شود آتش شما را فرا گیرد؛ و در آن حال، هیچ ولىّ و سرپرستى جز خدا نخواهید داشت؛ و یارى نمى ‏شوید.»


به قلم: محمد صالحی
منبع:راسخون


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :