شنبه - 2019 نوامبر 23 - 26 ربيع الاول 1441 - 2 آذر 1398
16059رکورد در مدت زمان 26.22ثانیه
عبارت مورد جستجو :
دیدگاه چند تن از دانشمندان کشورهاى مختلف اروپایى درباره قرآن کریم:
یکی از رذایل اخلاقی کینه است؛ کینه حالتی قلبی است که در ظاهر با دشمنی آشکار می شود. انسان های کینه جو همیشه در عذاب هستند چون فکرشان مشغول به این است که چگونه از طرف مقابل انتقام بگیرند، ولی غافل از این هستند که کسی که می خواهد دیگری را بیازارد ابتدا خود آزرده می شود. متأسفانه این افراد چون همیشه دغدغه فکری عداوت دارند نمی توانند در جهت کمال گام بردارند و طبق احادیث وارده افراد کینه توز از ایمان بهره کافی نبرده اند.
با توجه به اوضاع عمومی مردم جزیرة العرب قبل از بعثت، می توان نفوذ و گسترش سریع اسلام و تحوّلی را که در مردم آن سرزمین بوجود آورد، به عنوان یک انقلاب اسلامی نام برد. اکنون این سوال بوجود می آید که ریشه های انقلاب اسلامی در قرآن و سیره رسول خدا چیست؟ و چه عامل یا عواملی باعث آن پیروزی عظیم شد؟ تا ما از آن درس بگیریم. و آیا رهبر انقلاب اسلامی ایران، از انقلاب صدر اسلام چه درسی گرفت که توانست امّتی چنین نیرومند و شهید پرور بوجود آورد که در برابر قدرتهای طاغوتی شرق و غرب مقاومت نمایند؟.
کانال رسمی مدرسه علمیه صالحـــــیه در تلگرام راه اندازی شد.
تجربه دو پدیده انقلاب و اصلاحات در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی موضوع قابل پژوهش از ابعاد مختلف است. این نوشتار در پی‏بررسی گونه‏شناسی مفهوم و کاربرد واژه اصلاح در قرآن کریم، روش‏ها و تاکتیک‏های اصلاح فرد و جامعه از منظر وحیانی، و نیز بررسی رابطه اصلاح و انقلاب است. از منظر قرآن کریم، اصلاح، شالوده حرکت سالم سازی فضای زیست آدمی است و در جریان اصلاحی پیامبران ریشه دارد.
دفاع تحقیق پایانی با موضوع نقش زنان در بیداری اسلامی در مدرسه کوثریه تهران برگزار شد
مدت یک قرن است که غرب تحقیقات دامنه دار و عمیقی پیرامون روان شناسی تربیت کودک به انجام رسانده است که به واقع، نتایج چشمگیری از آن پژوهش ها به دست آمده است؛ هر چند به بسیاری از پژوهش های آنان نمی توان به دیده اطمینان کامل نگریست.
روی سخن در نوشتار پیش رو، نخست، متوجه پدران و مادرانی است که در راه تربیت فرزندان دلبند خود به عنوان یک وظیفه ذاتی، نقش آفرینی می کنند. و آنگاه هر آن کو، تکلیف سترگ تربیت نسل های آینده جامعه را بر دوش دارد.
بازدید طلاب مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) روز چهارشنبه 94/11/14 ازموسسه جامعه المصطفی در شهر مقدس قم
امروز روز حساسی است... روشنگری لازم است.
  • تعداد رکوردها : 16059