پنج شنبه - 2018 ژولاي 19 - 7 ذيقعده 1439 - 28 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 240902
تاریخ انتشار : 5 تیر 1397 4:6
تعداد مشاهدات : 45

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

جلسه هم اندیشی اساتید کارگروههای علمی با حضور اساتید در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

جلسه هم اندیشی اساتید کارگروههای علمی با حضور اساتید تفسیر و علوم قرآن ، فقه و اصول ، فلسفه و کلام، و ادبیات عرب با موضوع تبیین آیین نامه پژوهشی مرکز مدیریت مربوط به انجمن های علمی طلاب در روز دوشنبه 4 تیر ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، جلسه هم اندیشی اساتید کارگروههای علمی با حضور اساتید تفسیر و علوم قرآن ، فقه و اصول ، فلسفه و کلام، و ادبیات عرب  با موضوع تبیین آیین نامه پژوهشی  مرکز مدیریت مربوط به انجمن های علمی طلاب در روز دوشنبه 4 تیر ماه جاری  برگزار شد.

رضائی،  مسئول امور اساتید، با بیان خلاصه ای ازمباحث و مصوبات جلسه قبل افزود: بحثی که در آیین نامه مورد تاکید قرار گرفته شناسایی طلاب نخبه علمی و پژوهشی در گرایش های مختلف از جمله تفسیر و علوم قرآن، فقه و اصول ، فلسفه و کلام و تاریخ اسلام می باشد. البته با توجه به مصوبه کارگروهها جهت ساماندهی و یکپارچه سازی  پژوهش ها عضویت کلیه طلاب در این انجمن ها ضرورت پیدا می کند. تا در چارچوب ضوابط تعریف شده تحت نظر اساتید، پژوهش های طلاب در مقاطع مختلف ساماندهی یابد.

وی، خاطر نشان کرد: انجمن های علمی و پژوهشی دارای ساختار تعریف شده متشکل از دبیرانجمن، مدیر و اعضا که بین 8تا12 نفر می باشند و موضوعات در انجمن ها پیشنهاد داده می شود و توسط دبیر به کارگروه مربوطه اعلام می شود و در نهایت با ارزیابی اساتید کارگروه، موضوعات مصوب، در قالب مقاله علمی ارائه خواهد شد.

خانم جزایری، استاد حوزه و نماینده اساتید، با بیان حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله  تصریح کرد: یکی از سنت هایی که بین علما مرسوم بوده اربعین ها است زیرا که خواص اربعین این است که چشمه های حکمت از قلب به زبان جاری می شود مانند اربعین حدیث حضرت امام  و کشکول شیخ بهایی که بابی هستند در معرفت نفس.

خانم جزایری، در ادامه با بیان روایتی از امیر المومنین علی علیه السلام به نقل از کمیل بن زیاد به تبیین نفوس اربعه و خواص و ویژگی های آنان پرداخت.

در پایان جلسه نیز اساتید به بیان نظرات و پیشنهادات خود درباره انجمن های علمی و فعالیت های پژوهشی طلاب پرداختند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :