دوشنبه - 2019 مارس 25 - 19 رجب 1440 - 5 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 237298
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1397 12:3
تعداد بازدید : 200

مرکز تخصصی امام حسن مجتبی (علیه السلام)-برگزاری جشن مبعث

برگزاری جشن مبعث

برگزاری جشن مبعث در مرکز تخصصی امام حسن مجتبی (علیه السلام)

  به مناسبت جشن مبعث رسول اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم )،مراسمی با حضور  خانم مصطفوی (استادحوزه)، در مورخه (26/1/97)در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)برگزار گردید.

به گزارش واحد فرهنگی:

 به مناسبت جشن  مبعث رسول اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم )مراسمی با حضور  خانم مصطفوی (استاد حوزه)، ، در مورخه (26/1/97)در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)برگزار گردید.

  در این مراسم پس از قرائت قرآن خانم مصطفوی پیرامون(پیامبراسوه و الگوی مکارم اخلاق است و در رسیدن به این هدف مهم زن نقش والایی دارد،در مورد شخصیت  زن از نگاه حضرت رسول  در طول تاریخ مباحث مختلفی مطرح بوده با توجه به بحث های فمنیستی که مطرح است برای جواب به سوالاتی که در سطح جامعه مطرح می شود.توجه به حدیث حضرت رسول (ص )که بیان داشتند من از دنیای شما سه چیز را انتخاب کرده ام :عطر،زن ونماز .نگاه حضرت به زن آیا از دیدگاه شهوت بوده، در حالی که با توجه به زندگی اعراب که از سن کم چندین همسر داشتند.حضرت رسول تا سن 25 سالگی همسر نداشتند و تمامی همسران رسول که بعد از وفات حضرت خدیجه بوده همه مسن وبا توجه به شرایط زمان بوده به غیر از عایشه و آن هم به مصلحت بوده.وقتی به مرد اجازه شهادت می دهند پس خانم چی ،اگر خانم رضایت شوهر را بدست آورد اجر هزار شهید و مردان اگر رضایت همسر را به دست آورد اجر صد شهیدرا دارد پیامبرفرمود:به خدا قسم که چون زن از نظر قدرت بدنی از مرد ضعیف تر می باشد و ظلم به ضعیف صحیح نیست ،ظلم به زنان و یتیمان بزرگ ترین گناه است و دچار عذاب الهی  وخشم خداوند می شوید. چون آنها پشت وپناهی ندارند..ملاک برای جوانمردی احترام به زن است و اهانت کننده به او فرو مایه وپست است. حضرت رسول اکرم (ص) :سعی نکنید فطرت زن ها را تغییر دهید ، بلکه حقوق وحق آنها را رعایت ومورد تکریم واحترام قرار دهیدو.......)سخنانی را ایراد فرمودند.

و در پایان مراسم بامولودی و پذیرایی  به پایان رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :