شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 237226
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1397 13:11
تعداد بازدید : 89

فتنه های اجتماعی –سیاسی وفتنه گران در قرآن

فتنه و آشوب در تاریخ همواره به اسلام و مسلمین لطمه زده است . لذا شناخت و شیوه های عملکرد آنها می تواند کمک شایانی به جامعه ی مسلمین بنماید .

 

فتنه انگیزان زبر دست که دست به آشوب وفتنه می زنند ،بدون مهارت وهوشیاری وتدبیر و آشنایی با انواع مکر پردازی ها اقدام به کار نمی کنند ؛امروز آنها مهارت وتخصص فراوانی به دست آورده اند وهمه ی جوانب وابعاد دگرگون کردن اصول و قوانین و جریانات اصلی وفرعی انسان را با کمال دقت درک نموده  وآنها را بیچاره کردن مردم وناتوان ساختن آنان به کار می اندازند. هر گاه هوس های آدمی جای عقلانیت را بگیرد آنگاه انسان برای دستیابی به هواهای نفسانی خود دست به هر عملی می زند ودر این زمان است که نیاز به مرجعی چون قرآن وولایت در جامعه بسیار احساس می شود، دو ثقلی که وجودشان تضمین کننده سلامت وامنیت جامعه از هر گزندی است.

بنابر این شناخت زمینه های فتنه وآشنایی با فتنه گران و شیوه های فتنه انگیزی از مسایلی است که هر فردی می بایست از آن مطلع باشد تا بتواند با آن مبارزه برخیزد وهیچ منبعی برای شناخت مطمئن تر وبی طرف تر از دو ثقل وریسمان الهی نیست؛در نتیجه به جمع آوری دیدگاه قرآن و نهج البلاغه در این زمینه وتطبیق آن با یکدیگر پرداختیم تا در حل معضلات اجتماعی ناشی از فتنه گری فتنه گران پناهی مطمئن و دستاویزی محکم باشد.

در این تحقیق سعی شده به برخی از سولات در زمینه های اجتماعی پاسخ گفته شود .

سوالاتی همچون:

1-دیدگاه قرآن ونهج البلاغه درباره فتنه وفتنه انگیزان چیست؟

2-ویژگی های فتنه در قرآن نهج البلاغه چه مواردی ذکر شده است؟

3-دیدگاه قرآن ونهج البلاغه درباره ی راهبردهای فتنه انگیزان چیست؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :