سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 234389
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1396 13:7
تعداد بازدید : 213

مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

برگزاری همایش آسیب های فرهنگی خانواده با موضوع واکاوی جامعه شناختی پدیده تجرد

با توجه به گسترش تجرد چه به شکل خود خواسته وچه به صورت اجباری آن و اهمیت ازدواج در دین مبین اسلام و بازخورد های این پدیده در جامعه و مشکلاتی که بیشتر برای زنان به وجود می آورد و با رویکرد راهکارهای مقابله با این پدیده ، حوزه علمیه نرجس خاتون سلام الله علیها با مشارکت موسسه علمی پژوهشی امام خمینی (ره) ، دانشگاه الزهرا (س ) و مرکز مطالعات زنان همایشی با موضوع آسیب های فرهنگی خانواده (واکاوی جامعه شناختی پدیده تجرد) در روز پنجشنبه 3/12/96 در سالن همایش موسسه امام خمینی(ره) قم برگزار نمود .


undefined

با توجه به گسترش تجرد چه به شکل خود خواسته وچه به صورت اجباری آن و اهمیت ازدواج در دین مبین اسلام و بازخورد های این پدیده در جامعه و مشکلاتی که بیشتر برای زنان به وجود می آورد و با رویکرد راهکارهای مقابله با  این پدیده ، حوزه علمیه نرجس خاتون سلام الله علیها   با مشارکت موسسه علمی پژوهشی امام خمینی (ره) ، دانشگاه الزهرا (س ) و مرکز مطالعات زنان همایشی با موضوع آسیب های فرهنگی خانواده (واکاوی جامعه شناختی پدیده تجرد) در روز پنجشنبه 3/12/96 در سالن همایش موسسه امام خمینی(ره) قم برگزار نمود .

برنامه به شرح ذیل می باشد

·         آغاز همایش تلاوت قران مجید

·         قرائت سرود ملی


undefined

·         سخنرانی خانم دکترصادقی استاد دانشگاه  الزهرا(س) تهران که ایشان  به تبیین این پدیده از دیدگاه موافقان آن و در آخر هم به اهمیت وجود خانواده  و تاهل پرداخت.


undefined

·          سخنرانی خانم دکتر روح افزا (مدیر رصد وآمار شورای فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب) به ارائه گزارش آمارهایی در زمینه  تجرد و علت های به وجود آمدن این پدیده و تبیین مشکلاتی که غرب با توجه به ارزش گزاری هایی که دارند و تفاوت نگرش در زمینه تجرد در غرب و جامعه اسلامی پرداختند .

·          پخش کلیپ با موضوع علل تجرد و آسیبهای آن در جامعه


undefined


undefined

undefined


·          میز گرد علمی با حضور اساتید ، حجج اسلام  دکتر محمد زیبایی نژاد ، دکتر قاسم ابراهیمی پور و سرکار خانم دکتر علاسوند، علت شیوع آن و راهکار های برون رفت از این پدیده اجتماعی را بررسی کردند


*. عوامل اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی و جهان بینی جدید که در لایه زیرین آن مانند فرد گرایی ،شادکامی لحظه ای و فضای پست مدرن و عقلانیت جدید وگرایش های مادی وغرب زدگی از عوامل دامن زدن به این پدیده می باشد .


undefined

undefinedundefined


 و درانتهای همایش  طلاب محترم به زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها  مشرف ، و بعد از مراسم غبار روبی مضجع شریف کریمه اهل البیت در مهمانسرای حضرت اطعام شدند.

 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :