سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 234292
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1396 23:27
تعداد بازدید : 123

حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام

اولین کارگاه آموزشی آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی وحوزه علمیه شهر قدس برگزار شد.

کارگاه اموزشی آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی یکی از اولویت های سازمان تبلیغات اسلامی است که در استانهای مختلف کشور برای کارشناسان فرهنگی برگزار می شود.


 

 

 


این کارگاه که با حضور حجت الاسلام همایون مدرس فرق و مذاهب برگزار شد، اظهار کرد: ایران دارای دو مذهب شیعه و سنی است و همه ما در کنار هم برابر و برادریم.

حجت الاسلام همایون با بیان اینکه کارشناسان فرهنگی و مذهبی باید با آشنایی کامل با ادیان و فرق و مذاهب بتوانند به تحلیل در این مورد بپردازند، افزود: پژوهش، مطالعه، تفکر کردن و نوشتن مولفه های مهم و اثرگذاری است که کارشناسان فرهنگی باید به آن مسلط باشند.

وی یادآور شد: آشنایی با فضای مجازی و رصد مطالب فرهنگی و دینی باید مورد توجه کارشناسان فرهنگی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: کارگاه اموزشی آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی یکی از اولویت های سازمان تبلیغات اسلامی است که در استانهای مختلف کشور برای کارشناسان فرهنگی برگزار می شود.

حجت الاسلام همایون اضافه کرد: جهان اسلام دارای گستردگی و گرایشات دینی و مذهبی است و فرقه های زیادی نیز وجود دارد که بر باور و اعتقاد ما نیستند و باید دید که چگونه باید با این فرقه ها رفتار و برخورد کرد.

وی با اشاره به اینکه باید براساس مبانی دینی و قرآنی رفتار کرد، افزود: بایددر رفتارها و تعاملات اجتماعی و نوع برخوردهایمان براساس دین و قرآن و آموزه های وحیانی و یافته های شریعت نبوی رفتار کنیم.

وی احترام را یکی از تاکیدات قرآن کریم دانست و گفت: نباید براساس ذهنیات بسته خود عمل کنیم بلکه باید با گرایشات مذهبی مختلف آشنا شویم و نوع رفتارمان نیز با این گرایش ها درست باشد.

در این کارگاه آموزشی که در سالن آمفی تاتر مجتمع فرهنگی باقرالعلوم برگزار شد، طلاب و روحانیون خواهر و برادر شهرستان حضور داشتند.در این کارگاه فرقه بهاییت مورد بررسی قرار گرفت و سند های این مورد تحلیل قرار گرفت .

اشتراک گذاری این مطلب!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :