جمعه - 2019 ژانوِيه 18 - 12 جمادي الاول 1440 - 28 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 234169
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1396 0:59
تعداد بازدید : 184

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری ویژه برنامه شرح خطبه فدکیه در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

ویژه برنامه شرح خطبه فدکیه به مناسبت ایام سوگواری حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین مهدی زاده در روز دوشنبه 30 بهمن ماه برگزار شد.

IMG_4714.jpg

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر ، ویژه برنامه شرح خطبه فدکیه   به مناسبت ایام سوگواری حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین مهدی زاده در روز دوشنبه 30 بهمن ماه  برگزار شد.

حجت الاسلام مهدی زاده، با اشاره به این نکته که این خطبه دارای اسناد فراوانی است، افزود: غدیر خم، فاطمیه و عاشورا  اینها خط فکری شیعه است و آن جا که دفاع صد درصدی از شیعه انجام شد فاطمیه است و به همین دلیل مورد غضب قرار گرفت تا حدی که قبر آن بانوی کریم پنهان شد و تا صدو پنجاه سال کسی حق نداشت نام فرزندان خود را فاطمه و علی بگذارد

ایشان، در ادامه تصریح کرد: امروزه مردم عوام اشکالات بسیاری را  وارد می کنند از جمله اینکه حضرت همیشه در غم هستند پس نمی توانند الگو باشند ، اما در واقع آنچه مطرح نمی شود علت این گریه های بسیار است و عظمت  حضرت فاطمه(سلام الله علیها)  که مغفول مانده است.

حجت الاسلام مهدی زاده، 2 صفت حضرت زهرا (سلام الله علیها)  را شبیه پدر بیان کرد که عبارت است از1- راه رفتنشان 2- نطق آن حضرت .

ایشان، بیان کرد:  اقیانوس علم پیامبر(صلی الله علیه و آله)، حضرت علی و حضرت زهرا( سلام الله علیهم ) هستند و گنج پنهان خداوند قبل از آفرینش، نور پیج تن است که در آیه 39 سوره مبارکه بقره به آن اشاره شده است ،  زمانیکه خداوند متعال خواست انسان را بیافریند، ملائکه که ظلم ها و  خونریزی انسان را می دانستند گفتند: خدایا تو می خواهی چنین موجودی را خلق کنی و خداوند فرمود: من چیزی می دانم که شما نمی دانید( و آن خلق 5 نور است).

حجت الاسلام مهدی زاده در پایان اظهار داشت: مهم ترین دغدغه های خواهران طلبه باید دعوت دوستانه دختران به دین باشد،  پیامبر ( صلی الله علیه و آله ) عمری را با یک جوان یهودی دوست بودند تا در نهایت موقع  از دنیا رفتن جوان، نزد او تشریف برده و  از او خواستند شهادتین را بگوید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :