پنج شنبه - 2020 ژوئن 04 - 13 شوال 1441 - 15 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 222806
تاریخ انتشار : 25 مهر 1396 0:50
تعداد بازدید : 379

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری جلسه دفاع پایان نامه با موضوع «تبیین و تحلیل مسأله لذت با موضوع اندیشه های امام خمینی (ره)» در مجتمع کوثر

احمدی، معاون پژوهش کوثر، از برگزاری جلسه دفاع پایان نامه با عنوان «تبیین و تحلیل مسأله لذت با موضوع اندیشه های امام خمینی (ره)» خبر داد.به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر، احمدی معاون پژوهش کوثر از برگزاری جلسه دفاع پایان نامه با عنوان «تبیین و تحلیل مسأله لذت با موضوع اندیشه های امام خمینی (ره)» خبر داد.
احمدی، معاون پژوهش کوثر، گفت: جلسه دفاعیه ملکه خضریان از طلاب سطح۳ با موضوع «تبیین و تحلیل مسأله لذت با موضوع اندیشه های امام خمینی (ره) » و با راهنمایی حجت الاسلام دکتر مسلم محمدی و با داوری حجت الاسلام دکتر محمدرضا مصطفی پور موفق به کسب نمره ۱۸ گردید.
 وی، در توضیح عنوان این پایان نامه به چکیده آن اشاره کرده و گفت: از آنجایی که زندگی بشر براساس تفکرات و تاملات او انجام می شود و اینکه در حال حاضر اکثر جوامع بر اساس مدرنیته و پیامدهای آن یعنی زندگی همراه با دیدگاه اومانیستی در جوامع غرب شکل گرفته است و لذت شخصی و دیدگاه های فردی را مدنظر دارند. احمدی، در ادامه افزود: در این تحقیق به بررسی لذت از نظر فلاسفه غرب به ویژه بنیانگذاران مدرنیته یعنی دکارت و فرانسیس بیکن پرداخته و نظرات آن دو فیلسوف بر اساس لذت و سعادت مورد بررسی قرار گرفته و به دنبال آن چون دیدگاه اپیکوری در اروپا اوج پیدا کرده که مبنای آن لذت شخصی و فردی است و در پی آن دیدگاه استوارت میل که براساس لذات گروهی که همان معتدل شده نظر اپیکور است مورد بررسی قرار گرفته است و چون مساله لذت مورد توجه بسیاری از اندیشمندان، به ویژه اندیشمندان اسلامی قرار گرفته و در ادامه به تبیین و تحلیل مساله لذت از دیدگاه ابن سینا و پس از آن دیدگاه ملاصدرا مورد بررسی قرار گرفته است و در نهایت نظر بزرگترین فیلسوف، نظریه پرداز، دانشمند، سیاستمدار، عالم برجسته و عارف بالله عصر حاضر یعنی امام خمینی (ره) مداقه و تبیین گردید. با توجه به شخصیت جامع و همه بعدی ایشان، آثاری را که لذات نفسانی و روحانی در فرد و جامعه می گذارد با تکیه بر نظر ایشان مطرح خواهد شد.
ایشان، در پایان واژه های کلیدی این پایان نامه را لذت، سعادت، شقاوت، انسان، فطرت، امام خمینی (ره) به عنوان پیش نیاز بیان کرد.
گفتنی است، این جلسه دوشنبه ۲۴ مهر ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :