پنج شنبه - 2020 مي 28 - 6 شوال 1441 - 8 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 219994
تاریخ انتشار : 1 مهر 1396 14:44
تعداد بازدید : 627

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری جلسه دفاع تحقیق پایانی با موضوع«تطبیق یافته های اسلام و روانشناسی در خودشناسی » در مجتمع کوثر

جلسه دفاع تحقيق پاياني طلاب سطح 2 در مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر برگزار شد.به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر، احمدی ، معاون پژوهش کوثر ، از برگزاری جلسه دفاع تحقیق پایانی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر خبر داد.

احمدی، معاون پژوهش کوثر، گفت: تحقیق پایانی خانم عاطفه غلامرضا از طلاب سطح۲ با موضوع « تطبیق یافته های اسلام و روانشناسی در خود شناسی»با راهنمایی خانم دکترجلالی و با داوری خانم دکتر خدایی موفق به کسب نمره ۲۰ گردید.

وی، در توضیح عنوان این پایان نامه به چکیده آن اشاره کرده و گفت: این پژوهش به منظور بررسی تطبیقی خود شناسی در اسلام و روانشناسی انجام گردیده و با بیان مشابهت ها و تفاوت های خودشناسی در اسلام و روانشناسی از دیدگاه اندیشمندان اسلامی و غربی پرداخته و به طور ویژه تمایزات نگرش اسلامی را ارائه نموده است.

احمدی، تصریح کرد:نتایج این مقایسه و تطبیق تمایز و برتری اسلام نسبت به اندیشمندان غربی است،اسلام خودشناسی را مقدمه ای برای تعالی روح و اتصال به معنویت و در نهایت رسیدن به قرب الهی می داند اما در علم روان شناسی خودشناسی از باب شناخت توانمندی ها و قابلیت های روانی برای استفاده از فرصت های زندگی مادی و کسب پیشرفت و موفقیت است.

ایشان، در پایان واژه های کلیدی این تحقیق را خود، نفس،خودشناسی و روانشناسی به عنوان پیش نیاز بیان کرد.

گفتنی است، این جلسه ۲۹شهریور ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :