چهارشنبه - 2018 دسامبر 12 - 4 ربيع الثاني 1440 - 21 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218009
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1396 12:50
تعداد بازدید : 232

مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

برگزاری جلسه پنجم دوره «مرزبانی از حریم اهل بیت علیهم السلام»

با حضورحجت الاسلام جنتی دبیرکارگروه فرق وادیان قطب تعمیق ایمان دینی ومقابله با جریانات انحرافی ؛ مدیر آموزش استانهای دفتر تبلیغات اسلامی ؛از اساتید حوزه باستانگرایی در دفتر تبلیغات اسلامی ؛مدارس دینی ودانشگاه ؛مدرسه آیت الله صافی ومدرسه باقرالعلوم (ع) برگزار گردید.بشر همواره در جستجوي پاسخ پرسش هاي اساسي خود است تا دنيا را براي خود معنادار كند. امروزه واقعيتي به نام « خلاء معنويت » در زندگي انسان مدرن علي رغم اثبات واقعيت اميد بخش عطش شديد انسان معاصر به حقايق ماوراي طبيعت آسيب هاي جدي را نيز با خود به همراه دارد; يعني هم دست افراد گروه ها و قدرت هاي فرصت طلب را براي بهره برداري و سو استفاده از اين احساس نياز معنوي بازمي گذارد و هم دلخوشي و تشبث به هر سرابي را براي اين انسان تشنه توجيه مي كند. در اين روزگار بعضا نسل تشنه معنويت نادانسته عطش خود را با سراب هاي عرفان نما فرو مي نشاند.پس به منظورآ شنایی و روشنگری با ادیان و بدعت های موجود در سطح جامعه حوزه علمیه نرجس خاتون ( سلام الله علیها) و موسسه قرآنی بشارت المصطفی ( صلی الله علیه وآله)  با عنوان مرزبانی از مکتب اهل بیت ( علیها السلام)اقدام به برگزاری دوره تربیت معلم با موضوع ادیان و بدعت ها نموده است تا در این راستا افراد مبلغ و کاربلد را تربیت تا به تبلیغ وروشنگری بدعت های ایجاد شده در سطح شهر بپردازند .

 افتتاح این دوره 5 جلسه ای  با بیش از 50 شرکت کننده از طلاب و عموم مردم در مورخ پنجشنبه 5/5/96 برگزار و دوره های بعدی در پنجشنبه های مرداد و شهریوراز ساعت 9 الی 19 برگزار گردید.

 

جلسه پنجم:

با حضورحجت الاسلام جنتی دبیرکارگروه فرق وادیان قطب تعمیق ایمان دینی ومقابله با جریانات انحرافی ؛ مدیر آموزش استانهای دفتر تبلیغات اسلامی ؛از اساتید حوزه باستانگرایی در دفتر تبلیغات اسلامی ؛مدارس دینی ودانشگاه ؛مدرسه آیت الله صافی ومدرسه باقرالعلوم (ع) برگزار گردید .

ایشان در مباحث خویش به آیین زرتشت و تاریخ کوروش پرداخته و متذکر شدند که در باستان پرستی افقی از آینده وجود ندارد و موجب جدایی هویت دینی از هویت ملی رخ می گیرد در حالیکه در اسلام بسیار به مطالعه احوال گذشتگان تاکید شده و در کتاب قرآن ،هم به گذشته و هم به زمان نزول وحی و هم آینده پرداخته شده است.

شایان ذکر است بعداز نماز جماعت ظهر و عصر سفره احسان برقرار گردید. 

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :