سه شنبه - 2017 نوامبر 21 - 3 ربيع الاول 1439 - 30 آبان 1396
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 217414
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1396 7:30
تعداد مشاهدات : 80

کلاس درس مهدویت

یکی از بهترین مصادیق یاد و ذکر حضرت بقیة الله عج الله تعالی فرجه، انتشار یاد و نام آن حضرت و توجه دادن دیگران به آن وجود نازنین است که برای همه به ویژه برای طلاب و سربازان آن حضرت لازم است. در این باره کاری ساده که از همه برمی آید و آثار و خیرات فراوانی همراه دارد، این است که در جمع خانواده و پیش از خوردن غذا، دعای معروف «اللهم کن لولیّک الحجة بن الحسن...» به طور جمعی خوانده شود. دیده ایم که مسیحیان پس از غذا، دعا یا شکرگزاری انجام می دهند؛ ما نباید در این باره از آنان کمتر باشیم. البته برای دعا، پبش از غذا خوردن، موقعیتی مناسب تر است و به توجه و اجابت، نزدیک تر می باشد.

السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللَّهِ فِي أَرْضِهِ السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ اللَّهِ فِي خَلْقِهِ السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللَّهِ الَّذِي يَهْتَدِي بِهِ الْمُهْتَدُونَ وَ يُفَرَّجُ بِهِ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ ...

سلام بر مهدی یاوران گرامی

یکی از بهترین مصادیق یاد و ذکر حضرت بقیة الله عج الله تعالی فرجه، انتشار یاد و نام آن حضرت و توجه دادن دیگران به آن وجود نازنین است که برای همه به ویژه برای طلاب و سربازان آن حضرت لازم است.

در این باره کاری ساده که از همه برمی آید و آثار و خیرات فراوانی همراه دارد، این است که در جمع خانواده و پیش از خوردن غذا، دعای معروف «اللهم کن لولیّک الحجة بن الحسن...» به طور جمعی خوانده شود.

دیده ایم که مسیحیان پس از غذا، دعا یا شکرگزاری انجام می دهند؛ ما نباید در این باره از آنان کمتر باشیم. 
البته برای دعا، پبش از غذا خوردن، موقعیتی مناسب تر است و به توجه و اجابت، نزدیک تر می باشد.

این واقعیتی است که هر نعمت مادی و معنوی به واسطه اهل بیت علیهم السلام به ما می رسد که آخرین آن بزرگواران، امام زمان عج الله تعالی فرجه هستند؛ لذا هنگام غذا، توجه به ولیّ نعمت، مناسب و لازم است.

این کار، علاوه بر توجه به ولی نعمت، زنده کردن یاد حضرت در جمع خانواده نیز هست.

باید دانست تبلیغ نام و یاد حضرت، آثار وضعی بسیاری دارد که خیر دنیا و آخرت را برای انسان فراهم می کند. علاوه بر آن، برای فرزندان نیز آثار تربیتی مهمی دارد

فرزند ما کنار سفره غذا، علاوه بر تغذیه جسمی، مشغول تغذیه اعتقادی هم هست و از رفتار و کردار ما الگو می گیرد؛ لذا این عمل خیر و این دعای کوتاه را نباید دست کم گرفت.

این دعاها و عملکردهای مشابه سرمایه ای برای فرزندان می شود؛ به طوری که اگر در آینده برای فرزند زمینه لغزشی پیش آمد یا در معرض دوستی ناباب قرار گرفت، این زیبایی ها و این توجهات و توسلات به سراغ او می آید و از ذهنش عبور می کند و باعث حفظ و حراست او می شود.  
به امید روزی که در هر خانه شیعی، پیش از غذا این دعا زمزمه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :