پنج شنبه - 2020 مي 28 - 6 شوال 1441 - 8 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 217169
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 3:29
تعداد بازدید : 368

محتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری جلسه دفاع پایان نامه سطح سه با موضوع «تاثیر خودشناسی بر تحولات اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه» در مجتمع کوثر

جلسه دفاع پایان نامه با موضوع « تاثیر خودشناسی بر تحولات اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه » با حضور حجت الاسلام نوری زاده مدیر کل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران و مؤسس مجتمع کوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر ، احمدی معاون پژوهش کوثر از برگزاری جلسه دفاع پایان نامه با موضوع « تاثیر خودشناسی بر تحولات اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه » با حضور حجت الاسلام نوری زاده مدیر کل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران و مؤسس مجتمع کوثر خبر داد.
احمدی، معاون پژوهش کوثر، گفت: جلسه دفاعیه کبری قهرمان نژاد از طلاب سطح3 با موضوع « تاثیر خودشناسی بر تحولات اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه » و با راهنمایی حجه الاسلام محمدرضا تویسرکانی و مشاوره حجه الاسلام  ابوالفضل روحی و با داوری حجه الاسلام  دکترعلی غضنفری موفق به کسب نمره 18 گردید.
وی، در توضیح عنوان این پایان نامه به چکیده آن اشاره کرده و گفت: انسان با بهره گيري از كلام قرآن و اهل بيت (عليه السلام) مي تواند نفس خود را بشناسد و به تهذيب و تزكيه بپردازد، خود را از گناهان تخليه و به زيور فضيلت ها آراسته كند و به محاسبه نفس بپردازد قبل از اينكه در قيامت حسابرسي شود. از جهل خارج شود و دشمن اصلي خود كه نفس اماره اوست شناسايي و در برابر او ايستادگي كند و به خداشناسي برسد. شناخت صحيح از حقيقت خود ابتدا تحولي در نفس خود ايجاد كند سپس به تحول در اجتماع بپردازد.
 ایشان در ادامه افزود:هدف ابتدايي انسان سازي و هدف غايي تشكيل جامعه آرماني است. چرا كه تشكيل جامعه آرماني در گرو انسان هاي خود ساخته اي است كه در سايه شناخت حقيقت وجودي خود به عنوان هسته هايي اثرگذار در حركت دادن جامعه به سمت تعالي؛ تحولاتي را در زمينه هاي فرهنگي، اقتصادي و سياسي انجام مي دهند و اين چنين ارتباطي تنگاتنگ با اجتماع برقرار مي كنند. قرآن كريم و نهج البلاغه كلام امير المو منين (عليه السلام )به مسئله خودشناسي اهتمام ورزيده و از طرفي بين اين شناخت با تحولات اجتماعي و تغييرات بيروني، در تمام زمينه هاي فرهنگي، اقتصادي و سياسي با راهكارهاي اجرايي و الگوي عملي كه ارائه مي دهند، ارتباطي تناتنگ بر قرار مي كند.
 ایشان، در پایان واژه های کلیدی این پایان نامه راخودشناسی، اجتماع، فرهنگ، اقتصاد، سياست بیان کرد.
گفتنی است، این جلسه 22مرداد ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :