چهارشنبه - 2019 مارس 27 - 21 رجب 1440 - 7 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207869
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396 12:8
تعداد بازدید : 220

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

برگزاری کلاس تفسیر سوره کوثر

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری کلاس تفسیر سوره کوثر برای دانش آموختگان و قرآن آموزان در محل دارالقرآن این مرکز باحضور استاد ادبیات عرب و عقاید خانم امیرگل خبر داد.

بسمه ای تعالی

امیرگل در کلاس تفسیر سوره کوثر با اشاره به این مطلب که:همان طور که نفخت فیه من روحی تمام عالم آینه و سایه ای از خدای تبارک و تعالی است اگر این حقیقت را متوجه شدیم دچار فتح شدیم، اظهار کرد:  چون این نفخه فقط در وجود انسان است پس انسان فقط به این حقیقت و فتح دست پیدا می کند و دارای الکوثر می شود اینجاست که سجده بر انسان واجب می شود چون در واقع به خود خدا داریم سجده می کنیم پس با توجه به نفخه ی الهی در وجود انسان ، انسان می تواند به الکوثر به جان و حقیقت عالم دست پیدا کند .

«الکوثر» روح ،جان و حقیقتی که خدا وند به انسان عطا کرده است و همه ی شرافت انسان به این است که بفهمیم ما سایه ی خدا هستیم وقتی این را فهمیدیم نبی می شویم دارای لب می شویم . پیغمبر هم الکوثر است و آمدیم به این دنیا که صاحب خبر شویم .

بعد از اینکه خداوند الکوثر را عطا کرد حال باید این نفس و این جان را قربانی کرد باید تحت فرمان الهی برد اصلا خاصیت کوثر این است که دیگر خود وجود ندارد .اگر این توحید والکوثر را دریافت کردید دیگه منی در عالم نیست و وقتی الکوثر را دریافت کردی دیگه هیچ کس نمی تواند به تو لطمه و صدمه بزند وقتی الکوثر ظاهر میشود همه غروب می کند من من ها را نمی بینی مثل علی علیه السلام .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :