دوشنبه - 2018 ژولاي 16 - 4 ذيقعده 1439 - 25 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207664
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1396 7:34
تعداد مشاهدات : 179

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

فَانْظُرْ إِلى آثارِ رَحْمَتِ اللَّهِ كَيفَ يحْي الْأَرْضَ

در شب نيمه شعبان نسيمي از ناحيه حضرت مي وزد. تلاش كنيم خودمان را به آن نسيم برسانيم. اگر كسي نيمه شعبان توانست خودش را به آن نسيم برساند، خودش را زنده كرده است. اين همان احيا است. اين بيداري مقدمه همان احيا و زنده شدن و به حيات طيبه رسيدن است؛ نسيم حيات طيبه مي زود و ديگر روزي كه همه مي ميرند، او زنده است.


  ﷽

💚 قلب اين ماه شب نيمه شعبان است. درروايات از معصومين آمده است که خداي متعال نيمه شعبان را به ما داد، كما اينكه شب قدر را به نبي اكرم داد. البته شب قدر نبي اكرم براي اهل بيتش است و شب نيمه شعبان اهل بيت هم براي نبي اكرم است. چيزي در عرض نبي اكرم نيست؛ ولي همانطور که نبي اكرم شفاعت كرده و شب قدر را آورده اند كه از هزار ماه برتر است، شفاعتي هم به احترام اهل بيت ايشان شده است و گويي يكبار ديگر اين تكرار شده و آن شب نيمه شعبان است. لذا دستور احيا دارد و روايات عجيبي هم دارد. فرمود: اگر كسي اين شب را احيا كند، روزي كه قلب ها مي ميرد، قلب او نمي ميرد؛ زيرا حيات قلب از وادي توحيد است. حيات قلب ناشي از رحمت خداست. همانگونه که در آيات قرآن آمده است «فَانْظُرْ إِلى آثارِ رَحْمَتِ اللَّهِ كَيفَ يحْي الْأَرْضَ» (روم/50) سرزمين وجود ما هم با آثار رحمت خدا زنده مي شود. شب نيمه شعبان شبي است كه باران رحمت الهي، ولايت نبي اكرم و اميرالمؤمنين كه سرچشمه حيات است، مي بارند. اگر كسي اين شب را احيا گرفت، وارد محيط ولايت آنها مي شود و به حيات طيبه مي رسد. نسيمي از حيات نبي اكرم و اميرالمؤمنين و وجود مقدس حضرت بقية الله در اين شب مي وزد كه اگر كسي اين شب را دريافت و احيا كرد به آن نسيم حيات طيبه مي رسد و آن حياتي است كه هيچوقت موت ندارد و در روزي كه همه قلب ها مي ميرند او زنده است. حضرت خضر ماءالحيواني را خورده و ديگر نمي ميرد و مردم دنبال آن مي گردند، آن ماء الحيوان همين وجود مقدس امام زمان است.

در شب نيمه شعبان نسيمي از ناحيه حضرت مي وزد. تلاش كنيم خودمان را به آن نسيم برسانيم. اگر كسي نيمه شعبان توانست خودش را به آن نسيم برساند، خودش را زنده كرده است. اين همان احيا است. اين بيداري مقدمه همان احيا و زنده شدن و به حيات طيبه رسيدن است؛ نسيم حيات طيبه مي زود و ديگر روزي كه همه مي ميرند، او زنده است.🔺در روایات آمده که در طول سال، چهار شب قدر داریم که اولین آنها شب نیمه شعبان است.

🔺این چهار شب در طول یکدیگر. در روایات است که در شب نیمه شعبان ابتدایی ترین و کلیات تقدیر امور ما واقع می شود و اگر در شب نیمه شعبان به خودمان رسیدگی نکنیم، آن کلیات در شب های دیگر سخت تغییر پیدا میکند. مثل اینکه آدم به اداره ای می رود و کارمند اول پرونده شخص را رد میکند. کارمند دوم دیگر سخت میتواند روی حرف نفر اول حرفی بزند و سومی روی حرف دومی و اولی حرف نمی زند.

🔺ما اگر شب نیمه شعبان خوبی نداشته باشیم، شب 19 ماه رمضانمان هم شب خوبی نخواهد بود، شب 21 به طریق اولی و شب 23... لذا عزیزان من!  شب نیمه شعبان را قدر بدانید و احیاء بگیرید. گرچه اصرار ندارم که به مساجد بروید، ولی این شب را فرصتی برای ابراز ارادت به ساحت مقدس امام زمان(عج) قرار دهید.

🔺در روایات فراوان داریم که رعیت باید برای خلیفه عادل خودش دعا کند؛ چون زندگی شان زیر نظر او می گردد. لذا وظیفه ماست که برای رهبر انقلاب که تمشیت امور نظام و جمهوری اسلامی از ناحیه ایشان است، دعا کنیم. به طریق اولی باید برای امام زمانمان نیز دعا کنیم که خداوند ایشان را امداد بدهد، که امداد ایشان به امداد ما برسد و خداوند فیوضات خودش را بر ایشان روز به روز و سال به سال بیشتر کند که از طریق ایشان به ما فیوضات برسد.

🔺مرحوم استاد سعادت پرور یک فتانت ها و نکته سنجیهای زیباییی داشت؛ از جمله میفرمود که از نیمه شعبان تا 25 ماه رمضان، یک اربعین میشود که 4 شب قدر را فرامیگیرد و فرصت مغتنمی برای تهدیب نفس و سیر و سلوک است. 

🔺عزیزان من! بهترین هدیه در این ایام، هدیه کردن کارها و  اعمال عبادیمان بخصوص قراردادهای عملی است. 

🔺بیایید در ابتدای این اربعین، خود را مودب کنیم و تمرین کنیم که خود را در محضر امام زمانمان ببینیم و بدین وسیله برای درک شبهای قدر آماده شویم.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :