دوشنبه - 2019 مي 20 - 16 رمضان 1440 - 30 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205481
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1396 12:40
تعداد بازدید : 175

مدرسه ی علمیه ی قاسم بن الحسن علیهماالسلام

ولادت حضرت علی(ع) در هند به عنوان روز مبارزه با تروریسم

در هند، روز ولادت امیرالمومنین حضرت علی (ع)، امام اول شیعیان را به عنوان روز تقبیح تروریسم و صلح جهانی جشن می گیرند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از times of india، شیعیان شهر بمبئی در هند، روز ولادت امیرالمومنین حضرت علی (ع)، امام اول شیعیان را به عنوان روز تقبیح تروریسم و صلح جهانی جشن می گیرند.

روحانیون ، فعالان و فرهیختگان شیعه در این کشور با بیان اینکه تروریست ها ازجمله گروهک تروریستی داعش خطر بالایی برای بشریت دارند، اعلام کردند آموزه های امامان و رهبرانی چون مولا علی(ع)، برای مبارزه با تهدید تروریسم ارزشمند و کمک کننده است.

یوم علی (روز ولادت حضرت علی علیه السلام) در 21 آوریل مصادف با 13 رجب است که بعد از ظهر در مسجد ایرانیان و مسجد مغول در دنگاری جشن گرفته می شود. در این مراسم روحانیون و امامان جماعت درباره آموزه های دینی، راه امام  و نقش ایشان در شکل گیری و استقرار اسلام به سخنرانی می پردازند.

سید عباس رضوان خان، مدیر انجمن صلح و همبستگی مسلمانان که از برگزارکنندگان این مراسم است گفت: ما می خواهیم از این فرصت و این روز استفاده کرده، خودمان را متعهد به رعایت آموزه های آن امام عزیز دانسته و با افراط گرایی مبارزه کنیم.

شوکت بهارتی سرپرست سازمان غیردولتی  جبهه ورد واسیلا نیز گفت: مردم دنیا باید علیه تهدید داعش با هم متحد شوند و بزرگداشت جشن ولادت حضرت علی(ع) فرصت خوبی برای تاکید مجدد برای ریشه کن سازی این معضل جهانی است. باید از شخصیت و آموزه های حضرت علی(ع) به عنوان الگویی برای مبارزه با ایدئولوژی ترور و افراط گرایی استفاده کرد.

زین الدین باندوکوالا، مدیر سابق اتاق فکر جامعه هندو-عرب نیز از جشن میلاد حضرت علی(ع) به عنوان روز ضدتروریست در هند استقبال کرد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :