يکشنبه - 2019 فوريه 17 - 12 جمادي الثاني 1440 - 28 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205418
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1396 22:48
تعداد بازدید : 141

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

گذشت با مردم

در تاریخ دوشنبه 14 فرودین ماه از ساعت 10 الی11 در سالن اجتماعات جلسه هفتم نشست صمیمانه با مدیر با حضور کلیه طلاب برگزار گردید.

باسمه تعالی

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری جلسه اول نشست صمیمانه با مدیر در سال جدید در تاریخ دوشنبه 14 فرودین ماه از ساعت 10 الی 11 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و خانم حسنی خبر داد.

حسنی در این جلسه به موضوع جنود رحمانی و جنود شیطانی اشاره و بیان کرد:در وجود ما میدان جنگ(جنگ بین جنود رحمانی و جنود شیطانی) وجود دارد که این امر را با قرار گرفتن در جایگاه­های مختلف متوجه می­شویم.

یکی از این موقعیت­ها این است که ما نباید نسبت به آزار و اذیت دیگران احساس ناراحتی داشته باشیم و رنجور شویم زیرا ناراحتی ما از اذیت و آزار دیگران به دلیل این است که ما عاقلانه عمل نمی­کنیم.

چرا که در حدیثی آمده که خداوند می­فرماید:الخلق عیالی؛ پس اگر به این حدیث توجه کنیم دیگر اذیت دیگران سبب ناراحتی ما نمی­شود؛ وی برای این که این موضوع را ملموس­تر نماید به یک مثالی اشاره و اظهار کد: اگر کودکی شما را اذیت کند او را می­بخشید و چه بسا اذیت کردن او شما را ناراحت نمی­کند و به خاطر علاقه و احترامی که نسبت به پدر و مادر او  هم دارید به او با دیده محبت می­نگرید و از اذیت کردن رنجور نمی­شوید، پس اگر این دید را داشته باشید و همه مخلوقات را عیال او ببینید اذیت کردن آنان شما را نمی­رنجاند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :