جمعه - 2018 اکتبر 19 - 9 صفر 1440 - 27 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204549
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 10:29
تعداد بازدید : 232

طلاب مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) با اقتدا به مقتدای خود امام خامنه ای(مدظله العالی) در به کاشت نهال پرداختند.

درختکاری طلاب مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) در هفته درختکاری

بسم الله النور در هفته درختکاری طلاب مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) به همراه معاونین خود در فضای باز و در جوار یادمان شهدای گمنام در شهرستان قرچک حضور پیدا کرده و به کاشت نهال پرداختند. رهبر عزیزمان نیز با کاشت دو نهال میوه همگی را به حفظ محیط زیست فراخواندند :

بسیاری از این عوارضی که در مورد هوا و ریزگردها و عدم سلامت هواهای شهرها و بقیّه ی چیزها داریم، ناشی از کمبودهای گیاهی است؛ پوشش گیاهی میتواند به کشور خیلی کمک کند. و البتّه درخت میوه دار، این امتیاز را هم دارد که میوه ی لذیذِ مخصوص ایران را به مردم میدهد. میوه ی ما ــ انواع میوه های ما که خیلی هم متنوّع است ــ با امثال خودش در کشورهای دیگر تفاوت دارد؛ آن طور که برای من نقل کردند، میوه های ما شیرین تر، خوش طعم تر، آبدارتر و مطلوب تر است؛ گرچه حالا شنیدم که متأسّفانه میوه هم وارد میشود؛ جزو کارهای غلط، یکی [هم] وارد کردن میوه است که جز در موارد ضرورت و در حدّ ضرورت، مسئولین بایستی جلوی این کار را بگیرند. به هرحال مسئله ی فضای سبز و درخت و سبزه و مراتع و جنگلها و پوشش گیاهی زمین، در کشور ما خیلی مهم است. [و] در کشور ما، از بعضی از کشورهای دیگر هم مهم تر است؛ زیرا کشور ما، یک کشوری است که دارای کویر است و کم آب است و تنوّعهای اقلیمی در آن جوری است که ما زیاد احتیاج داریم به اینکه پوشش گیاهی مان را حفظ کنیم. مسئولینی که کار جنگلها مربوط به آنها است یا کار مراتع مربوط به آنها است یا کار زمینهای کشاورزی مربوط به آنها است، باید خیلی کار خودشان را اهمّیّت بدهند و برای حفظ این ثروت عظیم ملّی و موهبت الهی که در اختیار مردم است و در این کشور است، کار کنند.
ما حتّی در اطراف شهر بزرگ تهران، سبزه گاه هایی داریم که در آنها انواع و اقسام گیاهان دارویی وجود دارد؛ تنوّع گیاهان دارویی در کشور ما خیلی زیاد است؛ در بعضی از استانها، تعداد گیاهان دارویی خیلی بالا است؛ در همین تهران، در این درّه های طرف شرق تهران، در زیر این کوه هایی که البرز کوچک یا البرز صغیر نامیده میشود،  آن طوری که متخصصین تشخیص دادند و بیان کردند، گیاهان دارویی خیلی زیاد است. به هرحال همه ی اینها ثروتهای عظیم ملّی است و موهبت الهی است، باید اینها را قدر دانست، نگذارند [از بین برود]؛ آن طوری که به من گزارش دادند، شنیدم جنگلهای ایران ــ بخصوص جنگلهای شمال ــ جزو کمیاب ترین نوع جنگلهای دنیا است؛ امروز در بسیاری از کشورهای دنیا که جنگل دارند، جنگل از این نوعی ــ که ما در شمال از آن برخوردار هستیم ــ وجود ندارد؛ خب، اینها را باید حفظ کرد، اینها خیلی با ارزش است. یک عدّه سوداگر و دنبال سود مادّی، فکر منافع ملّی را نمیکنند، به جان این مراتع یا جنگلها یا بقیّه ی ثروتهای طبیعیِ این چنینی می افتند و [فقط] سود خودشان را در نظر میگیرند. امیدواریم  ان شااللّه این روز و این مراسمِ درختکاری ــ که احترام به سرسبزی کشور عزیزمان است ــ برای مردم ما به عنوان یک نماد احترام به طبیعت و به طبیعت سرسبز و سبزه تبدیل بشود و همه قدرش را بدانند و مسئولین هم به وظایف خودشان در این زمینه عمل کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :