پنج شنبه - 2018 دسامبر 13 - 5 ربيع الثاني 1440 - 22 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204542
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1395 10:47
تعداد بازدید : 166

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

جلسه هم اندیشی پژوهشی

در تاریخ چهارشنبه 18 اسفندماه از ساعت 11 الی 12 نشست هم اندیشی پژوهشی با حضور حجت الاسلام واعظی برگزار گردید. واعظی بیان کرد:برای به فعلیت رسیدن به سوی علوم بی­نهایت بروید و به تحقیق و پژوهش بپردازید


معصومه وحیدی، معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها- ری از برگزاری هم­اندیشی پژوهشی در تاریخ چهارشنبه 18 اسفندماه از ساعت 11 الی 12 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و حجت الاسلام واعظی خبر داد.

واعظی با بیان اهمیت پرداختن به علوم دینی به ویژه علم دین و علم توحید بیان کرد: علم توحید علم بی­نهایت است، باید به سوی علومی بروید که بی­نهایت باشد چون انسان دارای دو بعد است بعد از این دنیا نیز در سرای دیگر انسان از آنجایی که در سیر و تکامل است باید در این دنیا به یادگیری علومی بپردازد که به سوی بی­نهایت باشد.

همچنین با ذکر این نکته که در علومی که فرا می­گیرید باید به گونه­ای عمل کنید که از قوه به سوی فعلیت گام بردارید و خود اهل نظر شوید و این امر میسر نمی­گردد مگر آن که در راه علم آموزی و برای به فعلیت رسیدن چند توصیه را جدی بگیرید:1. هدفمند درس بخوانید  تا نهال شما به ثمر بنشیند؛ 2 مسیر خود را روشن کنید 3.اهل شب باشید­، اهل سحر باشید ؛ 4.در علومی که می­آموزید حتماً مباحثه داشته باشید و مهم­تر از همه به موضوعی که در ذهن شماست به تحقیق و جستجو بپردازید؛ باید موضوع تحقیق از وجودتان باشد تا بتوانید به فعلیت برسید؛

وی در آخر تأکید کرد:برای به مرحله فعلیت رسیدن به سوی علومی که بی­نهایت است بروید و همچنین موضوعی که ذهن شما را مشغول کرده است به دنبال پاسخ آن باشید یعنی موضوع در وجودتان باشد که درباره آن به تحقیق بپردازید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :