چهارشنبه - 2018 اکتبر 24 - 14 صفر 1440 - 2 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204407
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 2:16
تعداد بازدید : 246

مدرسه علمیه زهرای اطهر(س)

زندگی به سبک مادر(1)

سبک زندگی حضرت زهرا(س) به بیانی ساده.
تمام ابعادی که برای زن متصور است در فاطمه زهرا (سلام الله علیها) جلوه کرده و بوده است
. (صحیفه نور، ج6، 26/2/1358)فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها) کلمة اللهِ پر مضمون و مانند یک دریای ژرف و عمیق است.

بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در دیدار مداحان اهل بیت (علیهم السلام) (4/4/1387)
*مثل دانه های باران

انسان تا وقتی روی زمین است، یک هکتار زمین برایش بزرگ جلوه می کند؛ اما همین که سوار هواپیما شد، هرچه بالاتر می رود این قطعه زمین کوچک تر می شود.

یا آنگاه که باران با قطرات بی شمارش باریدن گرفته باشد، چند قطره ان به چشم نمی آید.


روح بزرگ انسان های والا و وارسته نیز این گونه است؛ به مهربانی باران و به عظمت عرش الهی، این روح های بزرگ برای همه خیر و خوبی می خواهند.

امام خامنه ای (مد ظله العالی) :

امام حسن مجتبی(علیه السلام) می فرمایند: شب جمعه ای مادرم به عبادت ایستاد و تا صبح عبادت کرد... دعا و تضرّع کرد... شنیدم که دائم مؤمنین و مؤمنات را دعا کرد؛ مردم را دعا کرد؛ برای مسائل عمومی دنیای اسلام دعا کرد.

صبح که شد گفتم: مادرم! ... یک دعا برای خودت نکردی! یک شب تا صبح دعا، همه برای دیگران؟!

در جواب فرمود: «یَا بُنَیَّ، اَلجَارُ ثُمَّ الدَّار؛ اول دیگران بعد خود ما!» این، آن روحیه ی والاست. (بیانات در دیدار جمعی از زنان،25 آذر1371)

*نامحرم های مجازی

خیلی چیزها ظاهرشان کور است، اما خطرشان بیشتر و بدتر از چشمان بینا است. فضای مجازی از جمله ی این کورهای آفت زا و فساد خیز است.شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی، اگرچه ظاهرش کور است و افراد نامحرم همدیگر را نمی بینند، ولی حریم دل ها را می شکند و حیا و عفاف را به چالش می کشد. اینکه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در مقابل مرد نامحرم نابینا چادر به سر کرد و فرمود:«اگر او من را نمی بیند، من که او را می بینم»؛ علتش همین بود که می خواست حریم حفظ شود؛ حریم حیا و عفاف؛ حریم دل و دیده.

امام خامنه ای (مد ظله العالی):

عفت زن مایه ی احترام و شخصیت اوست. این مساله حجاب و مَحرم و نامحرم و نگاه کردن و نگاه نکردن، همه به خاطر این است که قضیه عفاف در این بین سالم نگه داشته شود. (بیانات رهبری در همایش بزرگ خواهران در ورزشگاه آزادی، 20/7/1376)

* زندگی صادقانه

بندگی خالصانه و رابطه صمیمانه با پروردگار، کیمیای استقامت و پایداری نصیب انسان می کند و او را در مقابل حوادث و اتفاقات، ثابت قدم می گرداند. بندگی و عبادت خداوند، وصل شدن به قدرت بی نهایتی است که گام های لرزان را استوار ساخته، آدمی را برای گام نهادن صادقانه در مسیر ارزش های الهی، نیرومند و با اراده می سازد.

امام خامنه ای (مد ظله العالی) :


ارزش فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها) به عبودیت و بندگی خداست. اگر بندگی خدا در فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها) نبود، او صدیقه ی کبری نبود. صدّیق کسی است که آنچه را می اندیشد و می گوید، صادقانه در عمل نشان دهد. هرچه این صِدق بیشتر باشد، ارزش انسان بیشتر است و صدِیق می شود... اگر بندگی خدا نمی کرد، صدّیقه ی کبری نمی شد. (بیانات در دیدار جمعی از مداحان، مرداد 1384)

 ادامه دارد...


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :