پنج شنبه - 2018 دسامبر 13 - 5 ربيع الثاني 1440 - 22 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 202906
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1395 11:51
تعداد بازدید : 345

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

برگزاری جلسه دفاعیه

برگزاری جلسه دفاعیه طلبه زهرا غفاری مقدم
جلسه دفاعیه طلبه زهرا غفاری مقدم با عنوان" تأثیرات مخرب تربیتی انیمیشن های هالیوود بر کودکان مسلمان" به راهنمایی جناب آقای مهدی داود آبادی مورخ 95/12/04 ساعت 11 صبح در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام برگزار خواهد شد. از طلاب عزیزی که تمایل به شرکت در جلسه دفاع مذکور را دارند دعوت به عمل می آید جهت بهره مندی از این جلسه حضور به هم رسانند.

تعریف و تبیین موضوع

انیمیشن در لغت به معنای تصاویر متحرک و پویانمایی است و در اصطلاح شیوه ای در فیلم سازی است که در آن با گرفتن عکس های پی در پی از عروسک، نقاشی و نوشته و مانند آن، تصویر متحرک ساخته شده و فیلم تهیه می شود. هالیوود در لغت از دو کلمه ی هالی و وود که های به معنای مقدس و وود به معنای چوب است، تشکیل شده است و در اصطلاح کمپانی بزرگ فیلم سازی در لس آنجلس آمریکاست. کودک از نظر لغوی فرزندی است که به سن بلوغ نرسیده است و از نظر اصطلاحی کودک به کسی گفته می شود که از نظر سن به نمو جسمانی و روحی لازم برای زندگی اجتماعی نرسیده باشد.

امروزه رسانه های تصویری نقش به سزایی در شکل گیری افکار و عقاید و سبک زندگی دارند،  مطلب که سیاستمداران آمریکا و صهیونیسم به خوبی به آن اذعان دارند، به همین دلیل آن ها برای تحقق اهدافشان این بخش از رسانه های گروهی را نیز در دست گرفته اند تا بتوانند بیش از پیش  افکار جهان را در کنترل خود در بیاورند و به سمت اهداف خود سوق بدهند. از این برنامه کودکان مجزا نشده اند و برای آن ها نیز تدابیری اندیشده اند از جمله تولید انیمیشن ها و کارتون های جذاب توسط هالیوود می باشد.

انیمیشن ها و کارتون ها از مهم ترین ابزار آموزشی برای کودکان می باشد که می تواند نیروی جهت دهنده قوی به افکار آن ها در کوتاه مدت و باند مدت باشد. بررسی ها نشان داده که یادگیری از طریق دیدن و شنیدن هم زمان مانند تماشای برنامه و کارتون، مؤثرتر از شیوه های دیگر یادگیری از جمله خواندن، دیدن، شنیدن به طور مجزا می باشد.

در این شیوه که در کودکان بسیار اثرگذار است سازنده انیمیشن پیام خود را به مخاطب القاء و تلقین می کند و بر اثر تکرارتماشا کردن آن انیمیشن، یادگیری در ذهن ثبت می شود. به این ترتیب تولید کنندگان این انیمیشن ها با تولیدات خود ذهن و روح مخاطب را تسخیر می کنند و ایدئولوژی خود را که بر پایه تصوف یهودی و کابالاست نشر می کنند و اذهان کودکان را که مانند لوح سفیدی آماده پذیرش هر نوع ثبتی است، با تعالیم تصوف یهودی و فراماسونری و شیطان پرستی و نمادهای مربوطه آشنا می کنند. از جمله آثار منفی این انیمیشن های هالیوودی هراس، توهم، خشونت لذت گرایی، جنسیت، سکس، کروجادو و قهرمان پردازی و ... است که در چند انیمیشن برجسته هالیوود مانند بن تن، شرک، اسپایدرمن و ... نمود دارد.

لازم به ذکر است که شیوه تحقیقاتی در تحقیق مزبور به روش توصیفی و تحلیلی است. و تحقیق حاضر سعی دارد تأثیرات منفی انیمیشن های هالیوود بر کودکان مسلمان را از جنبه تربیتی اخلاقی و تربیتی عقیدتی بررسی کرده و راهکارهایی ارائه دهد. در این تحقیق به تحلیل چند انیمیشن هالیوود از جمله باب اسفنجی، شرک، بن تن و... پرداخته می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :