چهارشنبه - 2018 دسامبر 12 - 4 ربيع الثاني 1440 - 21 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 202789
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1382 11:27
تعداد بازدید : 254

تحقیق پایانی-مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

نشانه های ظهور

تحقیق پایانی سرکارخانم اکرم صالحی با عنوان«نشانه های ظهور»

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه ......حضرت فاطمه(س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

نشانه های ظهور


1382

 

اکرم صالحی

 

 

اکرم السادات موسوی

 

 

 

شورا

 

ظهور،علائم ظهور،غیبت،مهدی(عج)

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

شناختن علامتهای ظهور آن حضرت (عج)به ویژه علائم حتمی که امامان برحق(علیهم السلام ) آنها را خبر داده اند از وظایف مهم شیعیان است ودلیل بر این عقل است ونقل.

حوادث ووقایعی از ابتدای غیبت تا هنگام ظهور رخ خواهد داد که از آنها پیشگویی شده بر دو نوعند : نوعی علامتند ونوعی صرفا حوادثی است که در طول دوران غیبت رخ می دهد.

آنها که علامتند بر دو نوعند:نوعی علامت قرب ظهور است ونوعی علامت ظهور است بعضی از این امور حتمی الوقوع است وبعضی محتمل الوقوع.

از نشانه هایی که بدون تردید  وبطور حتم پیش از قائم (عج)واقع خواهد شد:خروج سفیانی،خسف سرزمین بیداء،قتل نفس زکیه،ندای آسمانی وخروج یمانی است.این پنج نشانه در فاصله ای کوتاه در ظرف چند ماه پشت سرهم واقع می شود.

رسول اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم )در رابطه با اهل آخرالزمان می فرماید:برای مردم روزگاری فرا می رسد که هم وغمشان شکم آنها ،شرف آنها تجملات زندگی آنها،قبله ی آنها همسرانشان،دین وآیین آنها درهم ودینارشان می باشد،آنها بدترین خلایقند ،برای آنها در نزد خدا ارج ومقامی نیست.در آن زمان ربا شایع می شود  وکارها با رشوه انجام می گیرد.روابط نامشروع شیوع پیدا می کند .راستی ودرستی کمیاب می شود  دروغ همه جا رامی گیرد .عاق والدین بودن رواج یافته ،پدر ومادر سبک شمرده می شوند .طلاق بسیار باشد ،مشروب را به طور علنی می خورند ،مرد از همسرش اطاعت می کند ولی پدر ومادرش را نافرمانی می کند ،مردها خود را به صورت زن و زن ها خود را به صورت مرد درمیآورند.در آن زمان فقیر زیاد می شود ،دانشمند کم می شود،پست ترین مردم رهبرآنان می گردد.علم از میان برداشته می شود گوش دادن به قرآن برای مردم بسیار سنگین می شود وگوش دادن به صداهای باطل آسان وفرح بخش می شود،مرگ ناگهان فراوان می شود .مردم به انجام منکرات تظاهر می کنند ،حرام، حلال شود وحلال، حرام،بدعتها زیاد شود .زمین لرزه بسیار شود.

امام باقر(علیه السلام )می فرماید:برای مهدی ما (عج)دونشانه است که از روز آفرینش آسمانها وزمین چنین نشانه ای اتفاق نیفتاده است.ماه در شب اول رمضان خسوف می کند و خورشید نیز در پانزدهم آن کسوف می کند.

امام صادق(علیه السلام )فرمود:قائم(عج)تنها ظاهر می شود در کنار کعبه در بین رکن ومقام می ایستد  وبا آواز بلند می گوید ای جماعت نقباء وای خاصان نزد من آیید به قدر یک چشم برهم زدن همه یاران او پیش او در بین رکن ومقام حاضر می شوند .به امر خداوند نوری از آسمان تا زمین ستون وار کشیده می شود بواسطه ی آن نور همه مومنین روشنایی می گیرند ودلهای آنان خرسند می شود.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :