دوشنبه - 2018 اکتبر 22 - 12 صفر 1440 - 30 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 202786
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1382 11:23
تعداد بازدید : 261

تحقیق پایانی-مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

آثار و ریشه های بدحجابی

تحقیق پایانی سرکارخانم مریم بیطرفان با عنوان«آثار و ریشه های بدحجابی»

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه ......حضرت فاطمه(س)...............................................................

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

آثار و ریشه های بدحجابی

 

 

1382

 

 

مریم بیطرفان

 

 

 

زهرا آقامیری

 

 

 

 

شورا

 

بدحجابی،فرهنگ غربی،حجاب،

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

دراین اثر که پیش روی شما قرار دارد مسائل زیر مورد توجه قرار گرفته است:نخست برای اینکه خواننده به مساله حجاب ایمان بیاوردوحجاب رادرتمام مراحل زندگی رعایت کند اشاره ای کرده ایم به فلسفه حجاب،که آگاهی از آن می تواند یکی از پایه های تحقق فرهنگ پوشش اسلامی باشد.وبه بررسی آیات سوره ی نور واحزاب پرداخته ایم که مهمترین دلایل شرعی بر وجوب حجاب می باشد.

در ادامه ی کار تحقیق حجاب را در ادیان مختلف بیان کرده ایم که مشخص می گردد از زمانهای قدیم ودر ادیان مختلف حجاب به طرق مختلف بوده است واین نشان می دهد که حجاب در فطرت انسان ها وجود داشته است.

اشاره ای کوتاه داشته ایم به فواید حجاب وراه های گسترش فرهنگ حجاب که چگونه می شود حجاب را درجامعه گسترش داد .پوشش بانوان در عصر حاضر رابررسی کرده ایم که پوشش برتر وبهتر در جامعه ما چادر می باشد که چادر مکمل پوشش های دیگر می باشد.

بعد از اینکه از حجاب گفتیم وفواید وراههای گسترش آن را بررسی کردیم وبیا ن کردیم که رعایت حجاب چه فوایدی را برای جنس زن به همراه دارد عوامل فساد وبدحجابی را بیان کرده ایم که چگونه می شود که زنان ومردان ما به بدحجابی روی آورده اند که از خانواده شروع می شودوبه اجتماع کشیده می شود در آخر برای پیشگیری وممانعت از بروز بسیاری از زیانهای روانی ،جسمی،اخلاقی،اقتصادی وغیره که در اثر برهنگی وبدحجابی دامنگیر فرد وجامعه می شود،اشاره ای داشته ایم به آثار وتبعات زیانبار بدحجابی که هشداری باشد برای کسانی که از سر جهالت وناآگاهی در رعایت این حکم اهمال می ورزند.

امیدداریم که نوجوانان وجوانان ما با خواندن این آثار به این نتیجه برسند که رعایت حجاب چه فوایدی برای خودشان به همراه دارد واز این آثار درس عبرت بگیرند که برهنگی وبدحجابی بیماری عصر کنونی ماست که از غرب به جامعه ما کشیده شده است وجوانان ما را در خود غوطه ور کرده است.

انشالله جامعه ای داشته باشیم به دور از بدحجابی وبرهنگی وزمینه فراهم باشد برای ظهور آقا امام زمان (عج)

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :