چهارشنبه - 2018 اکتبر 24 - 14 صفر 1440 - 2 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198987
تاریخ انتشار : 13 دی 1395 9:0
تعداد بازدید : 295

مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

آیت الله شرعی، مدیر سابق حوزه های علمیه خواهران درگذشت.

آیت الله شرعی، مدیر سابق حوزه های علمیه خواهران و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درگذشت.


ارتحال مجاهد خستگی ناپذیر آیت الله حاج شیخ محمد علی شرعی (رحمه الله) موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.

این عالم متعهد، عمر با برکت خود را در گسترش معارف اهل بیت (علیهم السلام) و ارائه خدمات گوناگون فرهنگی ، علمی ، سیاسی، اجتماعی و تربیتی سپری کرد.

آن روحانی مبارز برای ارتقاء وضعیت علمی و آموزشی طلاب و فراهم آوردن زمینه ی لازم در مبارزه با رژیم طاغوت ، سال های متمادی فعالیت های گسترده ای داشت.

ایشان با پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی (ره)، تمام تلاش خود را بر حفظ و گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی معطوف گردانید و با حضور در جبهه های جنگ تحمیلی و پشتیبانی از رزمندگان اسلام نقش برجسته ای در دفاع مقدس داشت و فرزند خود را در راه اسلام و انقلاب تقدیم نمود. ایشان تصویر روشنی از فراست و شهامت و نیز تلاشی کم نظیر در تبیین ولایت فقیه و پیروی از فرمایشات والای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دام ظله العالی) به منصه ظهور رسانید، همچنین مرحوم آیت الله شرعی در مسؤولیت های گوناگون؛ اعم از نمایندگی مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی، تأسیس جامعه الزهرا (س) و عهده دار شدن مدیریت حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور خدمات فراوانی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه نمود.

این مصیبت را به قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الأعظم ارواحنا له الفداه، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، حوزه های علمیه خواهران و خانواده ی محترم ایشان تسلیت عرض نموده، رحمت و غفران الهی برای آن مرحوم از خداوند متعال مسئلت می نماییم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :